Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.04.2019 07:18
  • Son Güncelleme: 22.04.2019 09:49

Şehit Yener Kırıkçı'nın babası konuştu! "Kılıçdaroğlu'nun gelmesinden üzüntü duydum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Hakkari şehidi Yener Kırıkçı'nın cenazesinde saldırıya uğradı. Yaşanan olayların ardından şehit Yener Kırıkçı'nın babası Mustafa Kırıkçı açıklama yaparken, "Kılıçdaroğlu'nun gelmesinden üzüntü duydum" dedi.

Hakkari'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen Yener Kırıkçı'nın babası, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'nın Çubuk İlçesindeki şehidin cenazesine gelmesiyle ilgili rahatsızlığını dile getirdi.

Şehidin babası Mustafa Kırıkçı, "Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU GELİNCE ORTALIK KARIŞTI"
Şehidin Amcası Ziya Kırıkçı ise durumdan rahatsız olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden sonra gerilimin yaşandığını belirterek, "Kemal Beyin geleceğinden hiç haberimiz yoktu. Biz şehit acısını çekiyoruz. Halk kendi kendine galeyana geldi. Her şey dört dörtlük yapıldı hazırlandı cenazemiz için. Kılıçdaroğlu gelince ortalık karıştı" diyerek Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerini ziyaret edeceğinden haberlerinin olmadığını ve yaşanan gerilimin Kılıçdaroğlu geldikten sonra meydana geldiğini dile getirdi.

"KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN GELMESİNİ ZATEN İSTEMİYORDUK"
Şehidin dayısının oğlu Aydın Tuzcu, acılarını yaşayamadıklarını ve şehidin annesinin evladını göremediğini ifade ederek, "Biz zaten şehidimizin defnini yapmak istiyorduk. Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelmesini zaten istemiyorduk. Biz zaten kendi acımıza yanıyorduk. O an gelmesiyle zaten halk galeyana geldi. Gelmeseydi daha iyiydi. Bize de bir telefon edilmedi. Geldiğinden bizim haberimiz yoktu. Yani şehidimiz annesine ben baktıramadım. Neredeyse devrilecekti. Zaten amcamızı 93'te şehit verdik. Siyaset ile de bir işimiz yok bizim. Kendi acımızın yanında bir de o çıktı bize. Kendimiz zaten yandık. Ben halamı baktırıyordum o gelince ortalık karıştı. Gösteremedim şehidimizin annesine, yapamadık. Yandık" dedi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

ben şehit yakınlarının yaptıklarını hor görmüyorum. Acılı aile yakınları tepkilerini bu şekilde vermişler buda normaldir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 12:47
bu millet aptalmı? bu millet aptalmı?

milletle dalga geçer gibi şehit cenazesine git ,insan utanır yerin dibine girer yahu ,sen değilmisinki pkk nın şubesi hdp ile işbirliği yapan ,ne yüzle gidiyorsun ?dua et az bile yapmışlar .

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.04.2019 11:33
Temel Bey, Temel Bey,

Vatandaş diyor ki :ne yüzle şehit cenazesine geliyorsun.cenazeyi istismar ediyorsun.ana muhalefet olarak zillet ittifakına dahil oldun.yakışmadı.bazıları senden cesaret alarak ta saldırı yapıyor,şehitler veriyoruz.kısacası geniş uyarı yapıyor.bunuda mı yapmasın?

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 22.04.2019 09:52
Ahmet Ahmet

PKK ile ittifak yap sonra da şehit cenazesine git ! Ne yüzle ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 22.04.2019 08:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.