Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 20:15
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 20:21

’de ilk meclis toplantısı gergin başladı! krizi

Büyükşehir Belediyesi’ndeki ilk meclis toplantısında ve ’liler arasında krizi yaşandı. Başkanı , toplantıda İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun yapılmasını istedi. , unutmuş olabileceklerini söyleyerek kendini savundu.

Mardin'de İstiklal Marşı krizi

'ün 'de 'ndan mazbatasının almasının ardından bugün meclis üyeleri ile birlikte ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis üyelerinin katılım yoklamalarıyla başlayan meclis toplantısında açılış konuşmasını Belediye Başkanı Ahmet Türk yaptı.

Ahmet Türk kendi dönemi ile kayyum dönemindeki ları açıkladı. Türk, "Yerel seçimlerden yeni çıktık. Yeni bir dönemin kapısını aralıyoruz. İnanıyor ve umut ediyorum ki bütün belediye başkan arkadaşlarımızı iktidar ve muhalefetiyle bu halkın sorunlarını çözmek için ortak bir akıl ve irade ile uzlaşarak halkımızın yararına olan hizmetleri yürütmüş oluruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün arkadaşlarımızla dayanışma içerisinde bu dönemi geçirmek için çaba göstereceğiz. randevu talep edeceğim, borçlarla ilgili olan gerçekleri kendisine ileteceğim. Tabii ki kendileri randevu verirlerse" dedi.

TOPLANTIDA İSTİKLAL MARŞI KRİZİ
Konuşmaların ardından meclisin en genç üyelerinden divan başkanlığı oluşturularak Ahmet Türk ve Figen Altındağ başkanlığında gündem maddeleri görüşüldü. Gündem dışı söz alan üyesi olan Başkanı , Mardin'e yapılacak her hizmet için grup olarak destek vereceklerini ifade ederek toplantıda 'nın okunmasını ve saygı duruşunun yapılmasını talep etti. Ahmet Türk talebin üzerine, "Başta söyleseydiniz. Zora düşürmenin bir anlamı var mı? Sanki İstiklal Marşı'na karşıymışız gibi getirmeye çalışıyorsunuz, bu yanlıştır. Yoksa her zaman İstiklal Marşı'nı okuruz. Ama bu şekilde davranışın gerçekten hoş değil" diye konuştu.
Tartışmaların üzerine İstiklal Marşı okunup saygı duruşunda bulunuldu.
Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.