Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 19:14
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 19:30

'li 'den 'nun skandal mazbata kararına sert tepki

eski milletvekili , 'nun Millet İttifakı'nın adayı için verdiği skandal mazbata kararını A Haber'e yaptığı telefon bağlantısında çok sert sözlerle eleştirdi. AK Partili Mehmet Metiner, "Murdar edilmiş bir seçime yasal kılıf giydirmeye çalışmak bir hukuk idir." dedi. Ayrıca Metiner, "'da demokrasimize yönelik nasıl silahlı yapıldıysa, 'ta da aynı güçler tarafından sandık başlarına yapılan bir suikast var." diye konuştu.

eski milletvekili , 'nun skandal mazbata kararını değerlendirdi. Mehmet Metiner, "Sandık başlarında tespit edilmiş binlerce usulsüzlükler var, usulsüzlüklerin ötesinde var. 'da demokrasimize yönelik nasıl silahlı suikast yapıldıysa, 'ta da aynı güçler tarafından sandık başlarına yapılan bir suikast var." ifadelerini kullandı.

İşte Metiner'in açıklamasından öne çıkanlar:

"BİR HUKUK CİNAYETİDİR"
" İl Seçim Kurulu'nun mazbata vermesini doğrusu çok hukuki bulmuyorum. Murdar edilmiş bir seçime yasal kılıf giydirmeye çalışmak bir hukuk idir. 'ya yapılmış bir itiraz varken ve bu itiraz henüz sonuçlanmamışken alelacele 'nin adayına mazbatasının verilmesinin çok hukuki münazaralarla yapıldığı kanaatinde değilim. Politik ön yargılarla, politik hesaplaşmalarla verilmiş bir karardır.

"AYNI GÜÇLER TARAFINDAN SUİKAST YAPILDI"
Sandık başlarında tespit edilmiş binlerce usulsüzlükler var, usulsüzlüklerin ötesinde suikast var. 15 Temmuz'da demokrasimize yönelik nasıl silahlı suikast yapıldıysa, 31 Mart'ta da aynı güçler tarafından sandık başlarına yapılan bir suikast var. Yani kurallara, kanunlara uygun olmayan başkan atamalarından tutunuz da, başkan üyelerinin belirlenmesine varıncaya kadar bir dizi usulsüzlük var. Telefuz ettiğimizde bile utanç duyacağımız hile, şaibe var. Ve YSK'ya yapılmış bir itiraz süreci var.

"HUKUKSUZLUĞU VE GERİLİMİ TIRMANDIRIYOR"
YSK'nın kararı beklenmeden İl Seçim Kurulu mazbatasını veriyor ve 'nde devir teslim töreni yapılıyor. Henüz mazbatası verilmemişken Türk toplumun tahrik eden bir operasyon adamından bahsediyoruz. 1 Nisan'dan itibaren Büyükşehir Belediyesi binasına posterleri asıldı. Gittiği her yerde belediye başkanı ünvanını kullandı. Anıtkabir'e çıkarken de... Bütün bunlar suç değil mi? Güleryüzlü maskenin arkasına saklanarak bütün toplumu tahrik etmek hukuksuzluğu ve gerilimi tırmandırıyor.

"BU NASIL BİR SİYASETÇİDİR?"
Bugün Sayın Binali Yıldırım ile kucaklaşmasından sonraki açıklamasına bakın... Bu nasıl bir siyasetçidir? İstanbul böylesine sandık hırsızlığı ile elde edilmiş bir belediye başkanına nasıl teslim edilir? Kimsenin koltuğunda gözümüz yok ama oylarımızın hiç edilmesine gönlümüz asla razı olmaz, milletimizin gönlü razı olmaz. Kimse İmamoğlu'ndan bir kahraman bir siyasi lider yaratmaya kalkışmasın. CHP'nin böyle bir adliyeti varsa adliyetini gidermek için başka şeyler yapsın. Ama mağdur edilmiş, hakkı gasp edilmiş bir siyasi lider yaratmaya çalışmak çok yanlıştır. İl Seçim Kurulu neden bu kadar acele karar veriyor?

"KRİPTO UNSURLAR TEMİZLENMEDİ"
Şunu gözlemliyorm ve üzülerek belirtiyorum hala devletin içerisinde kripto unsurlar temizlenmiş durumda değil. Biz ne yazıkki bu kripto unsurları, devletin bekası adına tehdit oluşturan (sadece 'den basetmiyorum) başkaca unsurları temizlemediğimiz sürece ne demokrasimizin ne de hukuk sistemimizin rahat yüzü göreceği kanaatinde değilim."

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

bu tartışmalar 5 sene devam eder kargaşa çıkar ysk bunu önlemek için seçimi yenile vatanın menfaatınadır bu iş

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.04.2019 09:46
türk türk

ysk karar vermeden İstanbul il secim kurulu nası mazmata ver,yor artı usulsuzluktan tutuklanan birçok adamı var chp nin savcı ve hakimler bu şahıslara nasıl yetki veriyor bürsürü delil olduğu halde bu adaletsizliğe adalet bakanlığı el atması lazım İstanbul il secim kurulununda sorgulanması lazım çünkü ysk yı beklemeden karar vediği için:

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2019 22:06
Temel Bey, Temel Bey,

Ey chp ve chp liler,kimi,kimleri padişahlıkla suçluyordunuz.Hani adalet için dört yüz km yürümüştünüz.Adalet kim,sizler kim.Hırsızlık,yalan,her türlü adaletsizlik sizlerde.Siz hizmet mi yapacaksınız.Kime,kimlere hizmet adeceksiniz çok iyi biliyoruz.Sinirlerim boşaldı.Bu parti yaptıklarının karşılığı olarak şimdiye kadar elli kere kapatılmalıydı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 17.04.2019 20:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.