Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 23:39
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.04.2019 00:40
ABONE OL

’lilerden yurduna

, gibi terör gruplarının hedefi olan ’e önceki gün de çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. adayı İmamoğlu’nun mitingi sonrası bir grup provokatör, Şişli’deki kız yurduna saldırıda bulundu. Öte yandan TÜRGEV yöneticilerinin, nın faillerinin bir an önce bulunması için yasal başvurularda bulunduğu belirtildi.

CHP’lilerden TÜRGEV yurduna çirkin saldırı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 'nun düzenlediği miting sonrası dağılan gruplardan biri, Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'nın () Şişli'deki Mihri Hatun Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu'na saldırdı. 24 TV'de yayımlanan haberde, provokatör grup, yurttaki öğrenci ve görevlilere hakaret ederek sözlü tacizde bulunuyor. Bir saldırgan ise yurdun kapısına tırmanarak kızını bırakmaya gelen bir veliye saldırmaya çalışıp ağır hakaretler yağdırarak tacizde bulundu.

AMACINA ULAŞAMADI
Ortaya çıkan görüntülerde yurt görevlilerinin herhangi bir provokasyona mahal vermemek için sağduyulu davrandığı ve karşılık alamayan grubun bir süre sonra dağıldığı görülüyor. Öte yandan TÜRGEV yöneticilerinin, nın faillerinin bir an önce bulunması için yasal başvurularda bulunduğu belirtildi.

İFTİRA KAMPANYASI
Cumhuriyet Gazetesi'nin, terör örgütü 'nın siyasi uzantısı 'ye yakın kaynaklara dayandırarak yaptığı yalan haberlerle de TÜRGEV'e yönelik bir iftira ve karalama kampanyası başlatıldı. 'da kayyum tarafından halkın hizmetine sunulan belediye parkının işletmesinin vakfa devredildiği iftiralarıyla TÜRGEV kasıtlı olarak hedef alındı.

GÖLGE DÜŞÜREMEYECEKLER
TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatmanur Altun da atılan iftiralara cevap vererek şunları söyledi: TÜRGEV adının Türkiye'de siyasete el koymaya çalışan karanlık odaklar tarafından kasıtlı olarak yalan haberlere konu edildiğini görüyorum. Bu aciz tavır, TÜRGEV'in 23 yıldır kız çocuklarının eğitimine verdiği eşsiz destekle inşa ettiği aydınlık geleneğine gölge düşüremeyecektir.