Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.04.2019 00:24
  • Son Güncelleme: 17.04.2019 04:44

Son dakika... 'de oy sayıı tamamlandı

Son dakika... 'de oy sayıı tamamlandı. 1089 sandık sayıldı. Tutanak sabah 'na verilecek. İl Seçim Kurulu da seçimlerinin kesin rakamlarını açıklayacak.


Son dakika gelişesine göre, İlçe Seçim Kurullarındaki oy sayımı sona erdi. 1089 sandık sayıldı. Tutanak sabah 'na verilecek. Alınan bilgiye göre, Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde 1089 sandığın sayımı saat 00.22 sularında sona erdi. Birleştirme tutanaklarının yarın öğleden önce imzalanmasının planlandığı belirtildi.

, pazartesi günü Maltepe ilçe seçim kurullarının, tüm oy sayımlarının iptali yönündeki kararını kaldırmıştı.

Bu kararın ardından 1089 sandıkta başlayan oy sayımı sona erdi. Sayım işleminin sona ermesiyle birlikte ıslak imzalı oy tutanaklarının birleştirme süreci başlayacak.

Sabah yeniden toplanacak olan Maltepe ıslak imzalı oy tutanakları birleştirecek, kurullar imzalarını atacak. Sonuçlar İl Seçim Kurulu'na teslim edilecek. İl Seçim Kurulu da seçimlerinin kesin rakamlarını açıklayacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.