Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.04.2019 19:23
  • Son Güncelleme: 10.04.2019 19:26

'den 9 il için 'ya başvuru

ve il birleştirme tutanaklarına karşı 'ya itiraz süreci tamamlandı. , itiraz sürecinde aralarında ve 'in de aralarında bulunduğu 9 ilde itiraz başvurusu yaptı. AK Parti ayrıca, Büyükçekmece'deki lerin yenilenmesi talepli olağanüstü itiraz dilekçesini de İstanbul İl Seçim Kurulu'na sundu.

AK Parti'den 9 il için YSK'ya başvuru

ve il birleştirme tutanaklarına karşı 'ya itiraz süreci tamamlandı. , itiraz sürecinde aralarında ve 'in de aralarında bulunduğu 9 ilde itiraz başvurusu yaptı. Siyasi partiler, bazı sonuçlarına ilişkin (YSK) itirazda bulundu.

İl seçim kuruluna ve il birleştirme tutanaklarına karşı 8 Nisan'da başlayan YSK'ya itiraz süreci tamamlandı. AK Parti, itiraz sürecinde aralarında İstanbul ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 9 ilde itiraz başvurusu yaptı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı, 38 ilçede oyların yeniden sayılması talebine ilişkin dilekçesini, YSK'ya gönderilmek üzere il seçim kuruluna verdi. AK Parti ayrıca, Büyükçekmece'deki seçimlerin yenilenmesi talepli olağanüstü itiraz dilekçesini de İstanbul İl Seçim Kurulu'na sundu.

BÜYÜKÇEKMECE KARARI
YSK, AK Parti'nin talebini kısmen kabul ederek İstanbul'da 51 sandığın tekrar sayılmasına hükmetti. Kurul, Büyükçekmece ilçesiyle ilgili talepleri ise daha sonra karara bağlayacak.

İZMİR
İzmir'de AK Parti Urla İlçe Başkanlığı, oy tasnifi sırasında bazı sandık birleştirme tutanaklarında geçersiz oyların hatalı işlendiği gerekçesiyle YSK'ya itirazda bulundu. AK Parti İzmir'in Buca, Gaziemir, Selçuk ve Tire ilçelerinde de seçim sonuçlarına itiraz etti.

BARTIN
AK Parti, 'da geçerli olarak kayıtlara giren oyların yeniden sayılması için itirazda bulundu.

TEKİRDAĞ
Kesin olmayan sonuçlara göre CHP'li Alpay Var'ın kazandığı Şarköy ilçesinde de AK Parti geçersiz oyların sayılması için YSK'ya başvurdu.

AFYONKARAHİSAR
AK Parti, Afyonkarahisar'ın Fethibey beldesinde, 'nin İzmit ilçesi ile Şanlıurfa'nın Suruç ilçelerinde de itiraz ederek geçersiz oyların tekrar sayılmasını talep etti.

DENİZLİ
'nin Honaz ilçesindeki seçim sonucuna itiraz eden AK Parti, kısıtlılığı bulunan kişilerin oy kullandığı gerekçesiyle seçimin iptal edilerek yenilenmesi için başvuru yaptı. AK Parti Denizli'nin Babadağ ve Serinhisar ilçelerinde ise oyların tekrar sayımı için YSK'ya başvurdu.

HAKKARİ
AK Parti, 'de il merkezi ve Yüksekova ilçesinde oyların yeniden sayılması için YSK'ya itirazda bulundu.

MHP'NİN İTİRAZLARI
Adana İl Seçim Kurulunca, Saadet Partisinin itirazı üzerine Kozan ilçesinde 'li Nihat Atlı'nın belediye başkanı seçildiğine ilişkin seçim tutanağının iptaline karar verildi. MHP, kararla ilgili YSK'ya itirazda bulundu.

MHP, kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'li adayın kazandığı Belediye Başkanlığı seçiminde geçersiz oyların yeniden sayılması için YSK'ye itiraz başvurusu yaptı. MHP, Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde de tüm oyların yeniden sayımı talebiyle seçim sonuçlarına itiraz etti.

AK Parti adayının kazandığı Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde, MHP seçimin iptali ve tüm sandıkların yeniden sayılmasıyla ilgili YSK'ye başvurdu.

MHP, Kars'ta belediye başkanlığı seçiminin iptali, Iğdır'da ise belediye başkanlığı seçiminin iptali ya da bazı sandıklardaki seçimin iptali için itirazda bulundu.

MHP, Afyonkarahisar'ın Salar ve Kılınçarslan beldelerinde geçersiz oyların yeniden sayımı için itiraz etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.