Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.04.2019 20:49
  • Son Güncelleme: 09.04.2019 11:17

İşte belgelerle 31 Mart inde 'de yapılan

İlçe Nufüs Müdürlüğü'nde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerini etkilemek amacıyla usulsüz seçmen kaydı yapıldı. Büyükçekmece İlçesine kayıt edilen 7. 282 kişiden 4.508'i seçmen listesinde yer almıştır. Usülsüz ve sahte adreslerin birçoğu inşaat, boş arsa olarak yer alıyor. TIR garajlarına, anaokullarına seçmen gösterdiler. İşte belgelerle Büyükçekmece'de yapılan ...

İşte Büyükçekmece'de yapılan usulsüzlük

31 Mart yerel seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından CHP'nin sandık hırsızlığı gün yüzüne çıktı. İstanbul'un birçok ilçesinde AK Parti adayı Binali Yıldırım'ın binlerce oyunu CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na yazan CHP'nin seçim öncesi organize olarak sandıklarda örgütlendiği ortaya çıktı.

AK Parti'nin seçimin iptali için başvurduğu 'de, 21 bin seçmenin usulsüz olarak taşındığı, yasak olmasına rağmen Büyükçekmece'ye çevre ilçelerden memurlara görev verildiği ve nüfus müdürlüklerinde organize ler yapıldığı tespit edildi.

USULSÜZ SEÇMEN KAYDI...
Büyükçekmece İlçesine kayıt edilen 7. 282 kişiden 4.508'i seçmen listesinde yer almıştır. Usülsüz ve sahte adreslerin birçoğu inşaat, boş arsa olarak yer alıyor. TIR garajlarına, anaokullarına seçmen gösterdiler.

Toplam 11.189 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiği tespit edildi. Mehmet Özgür Samanlı isimli şahıs tarafından kayıtları gerçekleştirilen 519 kişinin gösterildiği sahte ikametler...

519 USULSÜZ VEYA SAHTE ADRES KAYDI
8 Nisan 2019 itibariyle İstanbul'un Büyükçekmece ilçesine kayıt edilen 7.282 kişiden 4.508'i seçmen listesinde yer almıştır. 519 usulsüz veya sahte adres kaydı 100 adet imzasız adres beyanı belirlendi. Usulsüz ve sahte adreslerin birçoğu inşaat, boş arsa olarak yer alıyor. İşte belgeleriyle o usulsüzlükler...

AK PARTİ'DEN BÜYÜKÇEKMECE TALEBİ
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükçekmece'de seçimin iptaliyle ilgili talepleri olduğunu açıklamıştı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Büyükçekmece'deki seçimlerde yapılan usulsüzlüklerle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, "11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız" demişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.