Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.04.2019 01:56
  • Son Güncelleme: 03.04.2019 10:30

, İl Seçim Kurulu'nun sayımı durdurma kararını iptal etti

... , 'da 7 ilçede geçersiz oyların yeniden sayımının durdurulması yönündeki İl Seçim Kurulu kararını kaldırdı, bu oylar yeniden sayılacak. YSK tarafından yapılan açıklamada sayımları engellemeye çalışan 'nun seçim hukukunda olmayan bir tedbir kararı verdiği kaydedildi. Bu da İstanbul İl Seçim Kurulu'nun adına ve hukuksuz bir operasyon çektiğini gösteriyor. İşte İl Seçim Kurulu'nun hukuksuz kararına YSK tarafından yapılan sert eleştiri...


gelişmesine göre, , İl Seçim Kurulu'nun sayımı durdurma kararını iptal etti. İstanbul'da oy sayımı yeniden başlayacak.

İstanbul'da usulsüzlük yapıldığı belgelendi. 319 bin 518 geçersiz oy olduğu ve 'ın oylarının başka partilerin adaylarına yansıtıldığı belirlendi. İstanbul'da; Şile, , Fatih, , Beykoz ve Çatalca gibi bazı ilçelerde ilçe Seçim Kuruluları oyların yeniden sayımına ve geçersiz oyların gözden geçrilmesine ilişkin karar vermişlerdi. Bu gelişme üzerine bazı ilçelerde sandıklar yeniden açılmış ve geçersiz oylar yeniden gözden geçirilmeye başlanmıştı.

CHP'DE PANİK
İstanbul'da 31 Mart yerel seçimlerinde usulsüzlük yapıldığının belgelenmesinin ardından geçersiz oyların sayılma kararı 'de telaş uyandırmıştı. Hırsızlıkları ortaya çıkan CHP, sayımı durdurmak için itirazda bulunmuştu. sayımı durdurma kararı alarak, seçimlere gölge düşürmeye çalıştı.

Fakat, YSK, İstanbul İl Seçim Kurulu'nun sayımı durdurma kararını iptal etti. İstanbul'da oy sayımı yeniden başlayacak.

KUMPASI YSK BOZDU
İstanbul İl Seçim Kurulu, CHP adına ve hukuksuz bir operasyon çekti. YSK tarafından yapılan açıklamada sayımları engellemeye çalışan İstanbul İl Seçim Kurulu'nun seçim hukukunda olmayan bir tedbir kararı verdiği kaydedildi. İşte İl Seçim Kurulu'nun hukuksuz kararına YSK tarafından yapılan sert eleştiri...

YSK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
YSK, İstanbul'daki itirazları görüşmek üzere toplandı. AK Parti'nin başvurusu üzerine Şile, Bayrampaşa 1. İlçe Seçim Kurulu, Ataşehir 2. İlçe Seçim Kurulu, Ümraniye 3. İlçe Seçim Kurulu, Beykoz İlçe Seçim Kurulu, Fatih 1, 2 ve 3. İlçe Seçim Kurulu ve Gaziosmanpaşa 1. İlçe Seçim Kurullarınca geçersiz oyların sayımına karar verilmişti.

CHP'nin bu kararlara karşı yaptığı itirazı değerlendiren İstanbul İl Seçim Kurulu ise CHP'nin, ''yeniden oy sayımının tedbiren durdurulmasına'' ilişkin talebini kabul ederek, sayımın tedbiren durdurulmasına karar vermişti.

Kararda, itiraz üzerine yeniden sayım yapılıp yapılmaması, sadece geçersiz oyların ya da sayım sırasında itiraza uğraması sebebiyle geçerli sayılan oyların sayılması hakkında ilçe seçim kurulları tarafından karar verilip, bu karar itiraz edilmeksizin veya itiraz üzerine ilgili merci tarafından verilecek kararlarla ilçe seçim kurulu kararının kesinleşmesinden sonra yeniden sayım yapılması ya da kısmi olarak sadece geçersiz oyların sayımının veya sayım sırasında itiraz üzerine geçerli sayılan oyların yeniden sayılması işlemlerinin yapılabileceği belirtilmişti.

TOPLANTI 1.5 SAAT SÜRDÜ
'nda (YSK) Başkan Sadi Güven başkanlığında saat 01.00 sıralarında başlayan toplantı sona erdi. Toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

TAKVİM BU İŞ SEÇİM ÖNCESİ KURULMUŞ CHP PKK FETÖ İLE İLGİLİ BİR SEÇİM ÇETESİ İŞİ ANKARA İSTANBULDA YLARIN HEPSİSYILSIN HER TÜRLÜ HİLE YAPILMIŞ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 13:02
Ömer ismail kütüktü Ömer ismail kütüktü

ben kuşkulu insanım. seçimlerde gözlere baka baka hile yapılıyor. dünkü durdurma kararı da oylara operasyon yapılma ihtimalini getiriyor. o kadar saat oylar bekletildi. bunları çok iyi takip etmek lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 11:41
osman osman

sayımı durdurma kararı veren ve imzası bulunanlar incelensin. Kafalarına göre kanun icat edenler ayrıca pensilvanya kanunlarını uygulayanlar temizlendi zannediyorduk.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 11:18
ihsan ihsan

il seçim kurulunda fetö cüler var demekki

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.04.2019 09:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.