Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.03.2019 21:08
  • Son Güncelleme: 01.04.2019 02:55

Adıyaman ve 'da - SP ittifakı, adaylarının yarısı kadar oy alabildi!

'nin aday çıkarmayarak adaylarına oy verme talimatı verdiği Adıyaman ve 'da resmi olmayan sonuçlarına göre adayları farklı galibiyetlerini ilan etti.

HDP - SP'ye büyük şok!

ve İYİ Parti'nin gizli ortağı , Adıyaman ve 'da aday çıkarmayarak adaylarına destek verilmesi talimatı vermişti. i kesinlikle kazanacaklarını çok önceden iddia eden HDP-SP ittifakı bu iki ilde adeta şok yaşadı.


AK PARTİ İKİYE KATLADI
Bu 2 ilden Adıyaman'da yüzde 50'nin üzerine çıkan Saadet-HDP ittifakını ikiye katladı. Öyle ki İYİ Parti'nin adayının oyları dahi eklense muhalefet, AK Parti'nin oranına ulaşamadı.

ŞANLIURFA'DA 60'I DA AŞTI
Durum HDP'nin Saadet'i desteklediği Şanlıurfa'da da aynı.

GÜNCEL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.