Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.03.2019 16:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.03.2019 16:51
ABONE OL

kimdir, nerelidir? ?

kimdir, nereli, kaç yaşında? Türkiye yerel seçimler için sandık başına gidiyor. Yerel seçimlerde en kritik illerden biri olarak göze çarpıyor. İstanbul'un ilçeleri de partiler için büyük önem arz ediyor. Bu ilçelerden biri de olarak göze çarpıyor. Oy verecek vatandaşlar Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta'nın kim olduğunu merak ediyor. İşte Hasan Tahsin Usta'nın özgeçmişi...

AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta kimdir?

Belediye başkan adayları belli oldu. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'nin belediye başkan adayı oldu. Peki Gaziosmanpaşa'nın mevcut belediye başkanı olan ? Hangi görevlerde bulundu? İşte detaylar.

HASAN TAHSİN USTA KİMDİR?
Hasan Tahsin Usta, 1959 Trabzon doğumludur. 1985 yılında Teknik Üniversitesi'nden mezun oldu. Kentsel Dönüşüm üzerine Yüksek Lisans eğitimi aldı. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İstanbul Metro Projelerinde proje mühendisi olarak görev yaptı.Ulaşım, Trafik, Kentsel Dönüşüm, GİS, İmar ve Planlama ile yurt içi-yurt dışı teknolojik gelişmelerin ülkemize entegrasyon çalışmalarının yapılmakta olduğu özel şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı.

1994 yılında Yerel Yönetimler Eğitimi aldı. 1994 – 1999 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Meclis Üyeliği ve İmar Komisyon Başkanlığı yaptı. 1999 – 2003 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Bayındırlık Kom. Başkanlığı ve AK Parti Grup Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Görev yapmakta olduğu Sivil Toplum Örgütleri :
Türk Kızılayı Derneği Başkanlığı,
Kentsel Dönüşüm İnovasyon Merkezi Derneği Başkanlığı,
Piri Reis Harita Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,
İstanbul Esnaf Sanatkarlar Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği,
İstanbul Dostluk Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği