Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.03.2019 23:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 30.03.2019 01:39
ABONE OL

Genel Başkanı 'den önemli açıklamalar

Genel Başkanı , A Haber'de Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın moderatörlüğünde gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bahçeli, "Beka kavramı üzerinde durmak bunları korkutuyor. Bunların hiçbirisi 15 Temmuz gecesi halkın iradesine dayalı bir duruşu fark edemiyorlar. Şimdi bu duruşun karşısında Kemal Kılıçdaroğlu hangi çıkışla duracak. Bu tankın arasından geçip bir eve saklanmaya benzemez" dedi.

Bahçeli'den aHaber'de önemli açıklamalar

Genel Başkanı , aHaber'de Ankara Temsilcisi Şebnem Bursalı'nın moderatörlüğünde gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

Beka kavramı üzerinde durmak bunları korkutuyor. Bunların hiçbirisi 15 Temmuz gecesi halkın iradesine dayalı bir duruşu fark edemiyorlar.
Şimdi bu duruşun karşısında Kemal Kılıçdaroğlu hangi çıkışla duracak. Bu tankın arasından geçip bir eve saklanmaya benzemez

BEKA BUNLARI KORKUTUYOR
Beka kavramı üzerinde durmak bunları korkutuyor. Şimdi de değişik bir yoldan gidiyorlar. Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni tamamen çalışamaz hale getirmek istiyorlar. Bunların hiçbirisi 15 Temmuz gecesi halkın iradesine dayalı bir duruşu fark edemiyorlar. Şimdi bu duruşun karşısında Kemal Kılıçdaroğlu hangi çıkışla duracak. Bu, tankın arasından geçip bir eve saklanmaya benzemez.

AKILLARINI BAŞLARINA ALACAKLAR
(Sezai Temelli'nin skandal Kürdistan açıklaması) Onların bütün aklı, acaba bu sistem değişikliğini nasıl engelleriz, sorusudur. Şehitlerimizden haberleri mi yok, emniyet güçlerimizden haberleri mi yok? Bu sessizliğin sebebi bir görevlendirme ışığı altında Türkiy'de bir sistem değişikliğini amaçlayan çevrelerdir. Bu çevreler küresel de olabilir yurtiçinde de olabilir. Ya akıllarını başlarına alacaklar ya da bu hevesten vazgeçecekler.

KANDİL'DEKİ 5 BARON KULLANIYOR
(Terörle bağlantılı adayların muhalefet listelerinden aday gösterilmeleri) Burada en kazançlı çıkacak bu siyasi partiler değil, Kandil'deki 5 tane baron. Türkiye'de siyaseti şekillendiriyorlar. Bu 5 partiyi de çok rahat kullanabiliyorlar. Bu adayların içerisinde 378 kişi içerisinde PKK, FETÖ unsuru taşıyan
insanları listeye alınca ne zannediyorsunuz? Bunların oylarını almak gibi planları var. Akıllarınca üstün bir zekâ ama akılsızlığın ta kendisi.

TÜRKİYE'Yİ PEŞKEŞ ÇEKMESİNLER
Kürtçe konuşan kardeşlerime seslendiriyorum. Sizi HDP ile beraber göstermeye çalışanlara dikkat ediniz. ABD'nin oyunlarına düşmemek gerekiyor. Kürtçe konuşan kardeşlerimizin MHP'de ne kadar olduklarını biliyorlar mı acaba? Partimizde var, parti yöneticilerimizde var, parti teşkilatlarımızda var. Herkes ayağını denk alsın. HDP'yi tüm Kürtleri kucaklayan bir parti gibi gösteriyorlar. 5 barona, İmralı canisine Türkiye'yi peşkeş çekmeye kimsenin hakkı yok.

NEDEN KARŞISIN KILIÇDAROĞLU
Eskiden "Go home" diyenlerin hepsi Türkiyeyi şimdi "Go home"a çevirdiler. Tank palet fabrikası hakkında her şey açık. YPG'ye karşı mücadelede kullanılan bir şeye neden tavır alıyorsun? Silahlarda yerlilik bugün yüzde 68'e ulaşmış, buna neden karşı çıkıyorsun Kılıçdaroğlu? ABD diyor ki 'burayı kapatın.' Buradaki fırtına obüsleri teröristleri perişan ediyor. Bir gün de Kılıçdaroğlu doğru konuşsun. (15 Temmuz sonrası Külliye'deki zirve) Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de imam hatipe gerek yok, dedi. O zaman gündem bu muydu?

NEYİN İNTİKAMINI ALIYORSUN
(Erdem Gül'ün İstiklal Marşı'nı okumaması)Tarihi bir hata olmuştur. Basın hayatında önemli bir yere kavuşmuş Erdem Gül böyle bir hataya nasıl
düşebilir? Neyin intikamını alıyorsun? Kendisini devlet sorguladı diye devletin İstiklal Marşı'na sessiz kalamazsın. Değerlerinden hesap kalkmaya çalışmak olmaz. Onu Adalar'a değil Yunanistan'a göndermek lazım.

YAVAŞ CEVABI ALACAK
Kılıçdaroğlu, Yavaş için 'o bir Türkiye markasıdır' diyor. Halkımız şimdi cevap verecek, o da Ankara'da gereken cevabı alacak.

YASA TEKLİFİ GETİRECEĞİZ
Kamuoyu araştırma değil, oluşturma yapıyorlar, seçim sonrası kamuoyu araştırmaları için yasa teklifi getirmek istiyoruz.

CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK
(Erken seçim tartışmaları) Cumhur İttifakı 15 Temmuz ruhuna dayanır. Bunların Pensilvanya'dan kulaklarına bir şey mi üflüyorlar? MHP'yi ve beni tanımıyorlar. Cumhur İttifakı şartlar ne olursa olsun devam edecek. Memleketin karşı karşıya kaldığı iç ve dış şartlar için güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç vardır.

OLAYIN ÜZERİNDE DURULMALI
(Yeni Zelanda'daki saldırı) Bunların arkasında küresel bir zihniyet var. Bu zihniyet Ortadoğu'da kendini gösteriyor. Katilin silahının üzerinde 'Türk
yiyici' diyor, 1683'ten bahsediyor ve Cumhurbaşkanını hedef gösteriyor. Projeyi hazırlayanlar bir cani, bir manyak buluyorlar. Bu olayın arkasında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin durması lazım.

TRUMP VAZGEÇECEKTİR
1967 yılında Suriye toprakları olarak bilinen Golan tepeleri İsrail tarafından işgal edilmiştir. ABD yönetimi şimdi böyle bir konumda bir imzayla İsrail'e
vermeye kalkıyor. Bir defa bu bir ülkenin toprak bütünlüğüne aykırıdır. Trump çok büyük bir hataya düştüğünü fark edecek ve vazgeçecektir.

KANDİL DARMADAĞIN EDİLECEK
Bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin dış politika uygulamalarında, sonuç almada çok kararlı olduğu anlaşılıyor. Kandil'deki ihanet yuvası darmadağın edilecektir. Bir gece ansızın gelinebilir. 31 Mart akşamı güçlü bir sonuç alınma suretiyle Cumhurbaşkanlığı sisteminin elini kuvvetlendirmek lazım.

İKTİDARA HER KONUDA DESTEK
(Kanka tanımı) Bugüne kadarki dürüst samimi davranışlar neyle ifade edersiniz, öyle bir kavram bulursunuz ki bu sıcaklığı verir. Sosyal ve
ekonomik konulardaki çözüm önerileri, MHP'nin ürettiği projelerle bugünkü siyasi iktidara terörle mücadele başta olmak üzere uluslararası ilişkilerde her türlü konuda destek vereceğiz.

BAHÇELİ ATV DİZİLERİNİ İZLİYOR
(Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz ve Bir zamanlar Çukurova) İki diziyi de izliyorum. Bir tanesi Salı, diğeri perşembe günleri ve vakit buldukça dizi saatlerini kaçırmam. Kaçırdıysam tekrarlarını takip ederim. Oradaki sanatçılar rollerini çok benimsemişler. Hele bir tanesi-Şahin Ağa- kabadayılığın felsefesini yapıyor. Ben onun her türlü sözüne dikkat ederim. Delikanlılara önemli mesajlar veriyor.