Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.03.2019 18:09
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2019 19:19
ABONE OL

Son dakika... Başkan Erdoğan'dan 'ta kritik açıklamalar

Son dakika... Başkan , Şehitler Meydanında düzenlenen mitinginde halka hitap etti. Başkan Erdoğan, uyarısında bulunarak, "Son günlerde kurlarının üzerinden yine birtakım oyunlar oynuyorlar. döviz rezervlerini yükselttikçe daha da azgınlaşıyorlar" dedi.


Başkan , Şehitler Meydanında düzenlenen mitinginde halka hitap etti.

Başkan Erdoğan'ın açıklalamalarınan satır başları:

Uşak aşıklar demektir. Bizler de sizlere aşığız. Sizlere sevdalıyız. Aşıklar sevdiği için her şeyin en güzelini isterler. Biz de sizler için, Uşak için, ülkemiz ve milletimiz için hep en güzelini istiyoruz. Sizleri en güzele, en iyisine layık gördüğümüz için 17 yıldır durmadan çalışıyoruz. Milletimizin emanetini yere düşürmeden geleceğe taşımak için her türlü mücadeleyi veriyoruz. Bu mücadelede yeri geldi karşımıza vesayet güçleriyle çıktılar, yeri geldi sokakları karıştırmak istediler. Yeri geldi emniyet ve yargı teşkilatlarımızın içindeki hainlerle ülke yönetimine el koymaya kalktılar. Yeri geldi içimizden vurmaya kalktılar. Yerel i bir hesaplaşma vesilesi haline getirmeye çalıştılar. Yeri geldi içimizden 'cülerle bizi vurmaya kalktılar.

BAŞKAN'DAN DÖVİZ KURU AÇIKLAMASI
Yeri geldi çukurla, silahla, tankla milletimizin canına kast etmeye kalktılar. Biz bu oyunu da bozunca ekonomimize saldırarak milletimizin işine, aşına, ekmeğine göz diktiler. Son günlerde kurlarının üzerinden yine birtakım oyunlar oynuyorlar. döviz rezervlerini yükselttikçe daha da azgınlaşıyorlar. 2023 hedeflerimize çok daha büyük inanç ve azimle bağlıyız. 'deki terör koridorunu ortadan kaldırmaya kararlı bir şekilde azmettik. Cudi'de bunları inlerine gömdük mü? Gabar'da bunları inlerine gömdük mü? Tendürek'te gömdük mü? Kandil'de kaçacak delik arıyorlar. Oraya kadar Mehmetlerimiz tanklarıyla, F-16'yla yürüdük yürüyoruz. FETÖ'cüler de kaçacak biz kovalayacağız. Şimdi yargılanıyorlar. Onlar da bedelini ödeyecekler. Bizim 251 şehidimizin bedelini ödeyecekler. 1 bin 191 gazimizin bedelini ödeyecekler. Yok öyle 25 kuruşa simit!

"31 MART'IN İNTİKAM SEÇİMİ OLACAKTIR DİYENLER BİLE VAR"
Pensilvanya, hani ne oldu! Sesin niye çıkmıyor? Ne Bay Kemal senin işine yarar ne de senin işine bir tane hanım var o yarar. Yaramazlar bunlar. Çünkü onlar bu milletinden gelmiyorlar. Biz bu milletin ruh kökünden geliyoruz. Bunlar tüm umutlarını 'ta bağlamış durumdalar. Size 'nin selamını getirdim. Orası muhteşemdi. Bolu'nun selamını getirdim orası da muhteşemdi. Bu ittifakın bir görünen ortakları var, bir de fiilen var olan pek ismi anılmak istenmeyen gizli ortakları var. 31 Mart intikam seçimi olacaklar diyenler var. Eğer biri gelip bu seçimlerde size ''ye, Cumhur ittifakına oy vereceksiniz, sandığa gitmeyin' diyorsa, bilin ki onun öfkesi sizin kırgınlığınızı paylaşmak değildir. Millet kırgınlığında elbette hakkıdır. Hatadan münezzeh sadece yüce Rabbimizdir.

Kandil'de kaçacak delik arıyorlar. Mehmetlerimiz, F-16'larıyla tanklarıyla yürüdü, yürüyoruz. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız.

"BU TRENDEN İNEN BİR DAHA BU TRENE BİNEMEZ"
Bu trenden inen bir daha bu trene binemez. Kimse kendisini bulunmaz Hint kumaşı sanmasın. AK Parti'nin kadro problemi hamdolsun yoktur. Her gencimiz bizim kadromuzun potansiyel adayıdır. Her kadın kardeşimiz bizim kadromuzun adayıdır. Bu partiyi milletimiz kurmuştur. Milletimizi üzen kim varsa, onları biz üzeceğiz. Seçimlerden sonra önümüzde 4,5 yıllık kesintisiz icraat dönemi var. Belediyelerin de 5 yıl. Yani 4,5 yıl hizmetkârınız olarak yola devam edecek. 5 yılda inşallah belediye başkanımız, ilçe belediye başkanlarımızla el ele vereceğiz ve Uşak'ımızı daha da yukarıya çıkaracağız.

16 Nisan Halk Oylaması'nın ardından partimizin başına yeniden döndüğümüzde, bu iradeyle pek çok adım attık. Görüyoruz ki bunları devam ettirmemiz gerekiyor. İnşallah seçimlerden sonra tüm bu konuları masaya yatıracak, kibriyle saygısızlığıyla yanlışıyla kabalığıyla milletimizi üzen kim varsa hepsini de biz üzeceğiz.

"BAY KEMAL BAK ESERLERLE KONUŞUYORUM, LAFLA DEĞİL"
Uşak'ta 18 baraj ve 14 gölet var. Bay Kemal bak eserlerle konuşuyorum, lafla değil. Yahu sen klavuzu değiştir. Klavuzu karga olanın akibeti kötü olur. Bunun için Pazar günü benim Uşaklı kardeşlerim ders vermeye hazır mı? Hanım kardeşlerim kale içeriden fethedilir. Pazara bir şey kalmadı Çok çalışacağız. Uşak sadece buradan mı ibaret. Uşak'ın dışında akrabalar yok mu? Hepsini arayın ve haberdar edin. Gençler çok koşturun. Uşak'a stadyum yapacağız. Karaağaç göletinin bulunduğu yerde termal su bulundu ve buraya tesisler yapacağız. Kurtuluş mahallesine Millet Bahçesi yaptık ve sırada Dikilitaş var. Sağlık yatırımlarını sürdürüyoruz. Uşak'ın bir hafif raylı sisteme var ve teknik bir sıkıntı yoksa, böyle bir raylı sistemi şehrimize kazandırmaya destek vereceğiz. Uşak'ın kavgaya çekişmeye ve enaniyete değil ve hizmete ihtiyacı var "