Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.03.2019 23:57
  • Son Güncelleme: 28.03.2019 00:41

Başkan Erdoğan'dan şehit eşine saygısızlığa sert tepki: Yargı süreci başlatılacak

Başkan , 'nın 'li adayı 'ın şehit eşine karşı yaptığı büyük saygısızlığa karşı yargı sürecinin başlayacağını açıkladı. Erdoğan, "Bunlar için insanın hele hele şehitlerin değeri hiç yok. Öyleyse benim vatandaşım orada kalkıp da hanım kardeşimize saygısızlık yapacağı yerde kendi belediye başkan adaylarına haddini bildirmesi gerekirdi. Burada bir yargı sürecini de başlatmamız lazım" ifadelerini kullandı.


Başkan , 'nın 'li adayı 'ın şehit eşine karşı yaptığı büyük saygısızlığa karşı yargı sürecinin başlayacağını açıkladı.

Erdoğan yaptığı açıklamada; "Sen önce bu yarışmanın içerisinde bulunan bir hanımefendiye hakaret edemezsin, bu şekilde saygısızlık gösteremezsin. Adana'da benzer bir şey oldu. Bir şehit eşine bu ahlaksızlık yapıldı. Bu yenilir yutulur bir şey değil. Öncelikle şehidimizin eşine geçmiş olsun dileğinde bulunuyorum. Cesaretinden ötürü kendisini ayrıca tebrik ediyorum.
YARGI SÜRECİ BAŞLAYACAK
Bu adamların ruh köklerinde bu sakatlık var. Bunlar hiçbir zaman terbiye tarlasından geçmemişler. Bunlar için insanın hele hele şehitlerin değeri hiç yok. Öyleyse benim vatandaşım orada kalkıp da hanım kardeşimize saygısızlık yapacağı yerde kendi belediye başkan adaylarına haddini bildirmesi gerekirdi. Burada bir yargı sürecini de başlatmamız lazım." ifadelerini kullandı.NE OLMUŞTU
Millet İttifakı'nın CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar'a, şehit ailelerine verdiği yemekte bir şehit eşi tepki gösterdi.

Karalar, bir otelde verilen yemekte şehit aileleriyle bir araya geldi.

2016'da 'in ilçesinde şehit olan Uzman Çavuş Kadir Demiryürek'in eşi , Zeydan Karalar'ın konuşma için kürsüde bulunduğu sırada ayağa kalkarak tepki gösterdi.

HDP İLE YAPILAN İTTİFAKA SERT TEPKİ!
Demiryürek, çukur olaylarında eşinin şehit olduğunu belirterek, "Bu hendekler yapılırken ses çıkarmayan insanlarla şu anda birlikte olmanız bunu nasıl açıklayabilirsiniz? Benim kızım şu anda babasız ve bunca şehidin çocukları babasız. Bana bunun açıklamasını yapar mısınız? Bizi hangi yüzle buraya davet ettiniz?" diyerek salondan ayrıldı.

Salonda bulunan bazı partililerin şehit eşine hakaret etmesi üzerine Karalar, "Boşver boşver, onlar zaten provokasyon için gelmişler." cevabını verdi.

Demiryürek'e partililerin hakaret etmesi nedeniyle bazı şehit aileleri de salonu terk etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.