Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.03.2019 11:36
  • Son Güncelleme: 22.03.2019 17:39

Senegalli turiste saldıran taksici gözaltına alındı

Atatürk Havalimanı'nda aracına aldığı Senegalli bir turisti "Sen terörist misin? Cami bombalamaya mı geldin?" sözleriyle aşağılayan taksici gözaltına alındı. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından taksi şoförünün havalimanındaki 10 meslektaşı tarafından darbedildiği öğrenildi.

Atatürk Havalimanı'ndan aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsü, kameraya yansıdı. "Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya" diyerek turisti aşağılayan taksici, "bu kadarına da pes" dedirtti. Duyduğu cümleler karşısında şoka uğrayan turist, o anlar cep telefonu kamerasıyla kaydetti ve polise giderek taksiciden şikayetçi oldu.

Olay, saat 14.00 sıralarında Bakırköy- Aksaray sahil yolunda yaşandı. İddiaya göre Senegal'den Türkiye'ye gelen Ousmane Alyly, Atatürk Havalimanı'ndan Aksaray'a gitmek için bir taksiye bindi. Taksiye bindiği esnada sürücüden taksimetreyi açmasını isteyen Ousmane Alyly ile sürücü arasında tartışma yaşandı.

Sürücünün taksimetreyi açmayarak ödemeyi dolar üzerinden istemesi üzerine tartışma büyüdü. Bunun üzerine sürücü, aracına aldığı Ousmane Alyly'e hakaret yağdırarak, şiddet uyguladı. Yol boyunca turisti taciz eden taksici, "Sen terörist misin, cami bombalamaya mı geldin buraya" diyerek aşağıladı.

'ZORLA BAHŞİŞ İSTEDİ'
Kendisine hakaretler yağdırarak, terörist diyen sürücüden rahatsız olan Ousmane Alyly, taksiciden aracı durdurmasını istedi. Ousmane Alyly'in tüm ısrarlarına rağmen taksiyi durdurmayan ve Aksaray'a kadar Ousmane Alyly'e hakaretler yağdıran sürücü, Aksaray'a geldiğinde ise ödemeyi istedi. Taksimetrede 48 lira yazdığı için 100 lira veren Ousmane Alyly, para üstünü istedi. Sürücü ise para üstünü verme karşılığında 10 lira bahşiş istedi. Turistin direnmesine karşı ısrarla bahşişi isteyen sürücü, alamayacağını anlayınca para üstünü vererek uzaklaştı. Yaşadıklarını cep telefonu kamerasıyla kaydeden Senegalli turist, polis merkezine giderek taksiciden şikayetçi oldu.

"BANA KÜFÜR ETTİ, TERÖRİST MİSİN DEDİ"
Başından geçenleri anlatan Ousmane Alyly, "Ben Atatürk Havalimanı'ndan Aksaray'a gitmek için ticari taksiye bindim. Taksiye bindiğimde şoför bana, '20 dolar ver' dedi. Ben de 'benim 20 dolarım yok, Türk parası var' dedim. 'Taksimetreyi aç, ne kadar yazarsa ben sana o kadar para veririm' dedim. Bana küfür etti, 'terörist misin' dedi. Bana çok küfürler etti, bana vurdu. Bende videoya çektim. Polis karakoluna gittim. Şikayet ettim. Arabadan inerken para veriyordum, ısrarla euro istedi. Ben de 'vermem sana Türk parası vereceğim' dedim. Sonra taksimetre 48 lira yazdı, ben 100 lirayı verdim. Bahşiş istedi. 50 lirasını aldı, geri kalanı da geri aldım" diye konuştu.

ARKADAŞLARI DÖVDÜ
Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından taksi şoförünün havalimanındaki 10 meslektaşı tarafından darbedildiği öğrenildi.

GÖZALTINA ALINDI
'da Atatürk Havalimanı'nda aracına aldığı Senegalli yolcuya küfür ve hakaretler yağdıran taksi sürücüsü turizm polisince gözaltına alındı.

MAĞDUR OLARAK ŞİKAYETTE BULUNDU
Sürücü 'gasp' suçundan ifade verirken aynı zamanda 'mağdur' olarak da şikayette bulundu.

İHRAÇ EDİLDİ
Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi, taksiciyi ihraç ettiğini açıkladı.

kalan karakter 1000

TC TC

BİZ VATANDAŞ OLARAK UBER UYGULAMASININ DEVAMI İSTİYORUZ. MAALESEF TAKSİCİLERİMİZİN KENDİLERİNİ DÜZELTMEYE NİYETLERİ YOK. ŞAHSIM ADINA BÖYLE MÜŞTERİYE YAPILAN HAKARETİ TASVİP ETMİYORUM. GÜNÜN BİRİNDE AYNI OLAY BİZİM BAŞIMIZADA GELEBİLİR. UBER E DEVAM

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2019 17:53
TC TC

BİRDE UBERE KARŞI EYLEM YAPAN SARI ŞAPKALILAR MİLLET GENE UBERİ Nİ İSTİYOR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2019 12:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.