Bugünkü
Takvim

‘İYİ Parti, ’nin altında kaldı’ isyanı

‘İYİ Parti, HDP’nin altında kaldı’ isyanı
İYİ Parti ile ittifak yapan , 'nın sesi olan ile de gizli ittifakta birleşti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Beylikdüzü Belediye Başkanı , hazırladığı meclis üyesi listesinde HDP'li adayları üst sıralara yerleştirdi. HDP'li avukat Zeynel Abidin Yener'in listenin 7'nci sırasında yer alması İYİ Parti Beylükdüzü İlçe Başkanlığı'nı rahatsız etti.HDP'li üyelere isyan eden 22 yönetici, "İyi Parti HDP'nin altında kaldı" diyerek istifa etti. İlçe Sekreteri Tayfun Ünlü, 3 başkan yardımcısı ve 18 komisyon üyesinin bulunduğu 22 kişilik ekip, "Biz ülkücüyüz, HDP'nin alt sırasında temsilcimizin adının olması İYİ Parti'ye hak ettiği değerin verilmediğini gösterir" diyerek tepkilerini dile getirdi. İstifa eden isimlerden Ünlü, HDP'li birinin olduğu listeye sıcak bakmalarının mümkün olmayacağını söyledi.


ERHAN ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.