Bugünkü
Takvim

, ’daki katliamın faturasını müslümanlara kesti

lideri Kemal , ’da Müslümanlar’a yönelik saldırıyı böyle yorumladı: İslam dünyasından kaynaklanan terör.


Dünya, 'dan gelen kanlı saldırıyla sarsıldı. İki camiye eş zamanlı baskın yapıldı. Kanlı terör saldırısında 49 Müslüman şehit olurken 3 Türk de yaralandı. Tüm dünyadan saldırıya tepki yağdı. Ancak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleri herkesin öfkesine yol açtı. , partisinin adayı Vefa Salman'ın programına katıldı. Yeni Zelanda'da yaşanan korkunç saldırı hakkında açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "IŞİD, El-Kaide dediğimiz terör örgütleri kendi Müslümanlık anlayışlarını zorla dayatmaya çalışıyorlar. Eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor. İslam dünyasında yaşanan dram, İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı" ifadelerini kullandı. Ancak Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması büyük tepki topladı. Sosyal medyada " şehit oluyor. Ama Kemal Bey kendini sorgulasın diyor. Olacak şey değil" yorumları yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.