Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.03.2019 01:17
  • Son Güncelleme: 14.03.2019 01:17

Boeing, 'lerin uçuşlarının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettiklerini duyurdu

Boeing, ABD nin ( uçaklarının yere indirilmesi kararını desteklediğini ve tüm 737 Max'lerin uçuşlarının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettiklerini duyurdu. da filosundaki B737 Max 8 tipi uçakları seferlerinden çektiğini açıklarken, Arjantin, , , , , Norveç ve İzlanda'da da bazı hava yolu firmaları benzer bir kararla söz konusu tipteki uçakları seferlerinden çektiklerini duyurmuştu.

Tüm gözler üzerindeydi! Ve Boeing'den bomba karar

Boeing'den yapılan açıklamada, Boeing'in 'e güveninin tam olduğu ancak NTSB ve dünyadaki havacılık yetkilileri ile yapılan görüşmeler
sonrası dikkat ve yolcu güvenliği nedeniyle FAA'e 371 uçaklık "737 MAX" filosunun uçuşlarının geçici olarak durdurulmasını tavsiye ettikleri belirtildi.
FAA'in 737 Max uçaklarını yere indirme kararınının da desteklendiği aktarılan açıklamada, Boeing CEO'su Dennis Muilenburg'ün "Tüm Boeing ekibi adına, iki trajik da yaşamını yitirenlerin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı.

157 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ
Etiyopya Hava Yollarına ait "B737 Max 8" tipi yolcu uçağı, 10 Mart'ta Addis Ababa'dan Kenya'nın başkenti Nairobi'ye gitmek için havalandıktan kısa süre sonra düşmüş, kazada uçaktaki 157 kişi hayatını kaybetmişti.

Etiyopya'daki son kazanın ardından Türkiye, Singapur, Çin, Etiyopya, Endonezya, Avustralya, Malezya, Umman, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, Avrupa Birliği, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, , Fiji, , , Lübnan, Kosova, Bahreyn, Mısır ve Tayland, " Max" tipi uçakların operasyonlarını geçici olarak durdurmuş ve hava sahalarını uçuşlara kapatmıştı.

SEFERDEN ÇEKİLDİ
da filosundaki B737 Max 8 tipi uçakları seferlerinden çektiğini açıklarken, Arjantin, , Hindistan, , , Norveç ve İzlanda'da da bazı hava yolu firmaları benzer bir kararla söz konusu tipteki uçakları seferlerinden çektiklerini duyurmuştu.

Son olarak ABD Başkanı , ikinci bir talimata kadar Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların yere indirilmesine karar verdiklerini ifade ederek, söz konusu kararın ABD (FAA) tarafından derhal uygulanacağını belirtmişti.

Boeing ise yaşanan gelişmelerin ardından yaptığı açıklamada, "Uçuş emniyeti, tüm Boeing çalışanları için temel bir değerdir. Uçaklarımızın, müşterilerimizin, yolcuların ve uçuş ekibinin güvenliği daima birinci önceliğimizdir. 737 MAX, kendilerini bütünüyle işlerine adamış yetenekli çalışanlarımızın tasarladığı, ürettiği ve destek sağladığı güvenli bir uçaktır." ifadelerine yer vermişti.

kalan karakter 1000

vatandaş vatandaş

boing ekibi olarak taziyelerinizi sunuyorsunuzda ölenler geri gelecekmi.ölenlerin yakınlarına tazminatı kim ödeyecek.en başında vurdumduymazlık yaptınız ama hisseler çakılıp 22 milyar dolar eriyince telaşa kapıldınız.demek sizin uçuş güvenliği dediğiniz şey paradan ibaretmiş.dünya beşten büyükmüş.venezuellada arkanızda olanlar ortadoğuda arkanızda olanlar anında sattı sizi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.03.2019 06:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.