Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 26.02.2019 10:29
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.02.2019 10:48
ABONE OL

Elektrik ekipleri sınır güvenliği için iş başında! Komando leri eşlik etti

Elektrik dağıtım ekipleri, Türkiye-Irak sınırındaki askeri üs bölgelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşanan arızaları gidermek ve buralara kesintisiz vermek için yoğun çaba gösteriyor.

Şırnak İl Müdürlüğü'ne bağlı arıza onarım ve bakım ekipleri, son olarak karla kaplı dağlık bölgede olası tehlikelere aldırış etmeden 5 saat yürüdü ve Karaçalı Askeri Üs Bölgesi'nin kopan enerji nakil hattını yeniledi.

KAMUFLAJLI KOMANDO TİMLERİ EŞLİK ETTİ
Türkiye-Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Karaçalı Askeri Üs Bölgesi'ne enerji sağlayan iletim hattı, olumsuz hava koşulları nedeniyle koptu. Ancak buraya ulaşımı sağlayan yolların kar ve tipi nedeniyle kapalı olması yüzünden Dicle Elektrik ekipleri, birkaç kez denemelerine rağmen arızayı tespit edemediler.KARDA 5 SAATLİK YÜRÜYÜŞ
Yapılan girişimler sonucunda yolun Beyaztepe mevkine kadar olan kısmı, dozer ve greyderler yardımı ile açıldı. Ancak buradan Karaçalı Askeri Üs Bölgesi'ne kadar olan ve tamamen karla kaplı bulunan 6 kilometrelik dağ yolunun, yaya olarak aşılması gerekiyordu.

ARIZA GİDERİLDİ
Bunun için de Dicle Elektrik Dağıtım Şırnak İl Müdürlüğü arıza onarım bakım ekibine, kamuflajlı komando timleri eşlik etti. Yaklaşık 5 saat süren yolculuk, üs bölgesine 1 kilometre mesafede kopan iletim hattının tespit edilmesi ile son buldu. Ekipler, kopan hattı yeniledikten sonra geri dönerken, enerjisiz kalan Karaçalı Askeri Üs Bölgesi'ne onarım sonrasında yeniden enerji verildi.