Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.02.2019 10:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.02.2019 11:26
ABONE OL

'da riskli binanın yıkımına tekrar başlandı

'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı binanın yıkımına tekrar başlandı. Binanın yıkılan parçalarında çok miktarda midye ve salyangoz kabuğu görüldüğü belirtiliyor. Apartmanın dış cephesinde bazı bölümler yıkıldıktan sonra çalışmalara ara verilmişti.

İstanbul Kartal'da çöken Yeşilyurt Apartmanı'nın bitişiğindeki 10 katlı binanın yıkımına verilen aranın ardından sabah saatlerinde yeniden başlandı.

Çökme tehlikesi olduğu için daha önce boşaltılan binadan, itfaiye asansörü ile apartman sakinlerinin sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan verilmişti.

Yıkım için gerekli araçlar alana getirilerek, enkaz alanı tamamen boşaltıldı ve güvenlik anonsları yapıldı.

Daha sonra başlayan yıkım çalışmalarını Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bir süre takip etti.

Kurum, akşam saatlerinde, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8'inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı.

YIKIMA ARA VERİLDİ
Apartmanın dış cephesinde bazı bölümler yıkıldıktan sonra çalışmalara ara verildi. Yıkıma 11 Şubat Pazartesi günü devam edileceği bildirildi.

Bu arada yıkılmasına karar verilen binaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yerleştirilen lazerli sistemle sürekli takip edildiği öğrenildi.

YIKIM TEKRAR BAŞLADI
Kartal'da çöken binanın yanında bulunan Yunus Apartmanı'nın yıkım çalışmaları dün akşam verilen aranın ardından yeniden başladı.