Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2019 09:15
  • Son Güncelleme: 14.01.2019 09:27

elebaşları kıstırıldı! Büyük operasyon başlıyor

Son dakika haberi... Diyarbakır'ın , Hazro ve Kocaköy ilçeleri kırsalındaki 23 mahallede terör örgütü 'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi. Açıklamada, Lice, Hazro ve Kocaköy'deki dağlık ve ormanlık alanda örgüt elebaşılarının kıstırıldığı bildirildi.

PKK elebaşları kıstırıldı! Büyük operasyon başlıyor

Valilikten yapılan açıklamada, , Hazro ve Kocaköy'deki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında örgüt elebaşılarının da bulunduğu değerlendirilen 'lı teröristler ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak, depo alanları ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

SAAT 06.00'DAN İTİBAREN...
Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivillerin zarar görmemesi amacıyla Lice'nin Serince, Kayacık, Uçarı, Ziyaret, Esenler, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu, Kocaköy'ün Boyunlu, Hazro'nun Gözebaşı, Sarıerik, Meşebağları, Kavaklıboğaz, Kırmataş, Terdöken, Çitlibahçe, Dadaş ve Ormankaya köyleri ile bağlı bazı mezralarında saat 06.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma uygulanacağı ifade edilen açıklamada, yasağa uyulmasının vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önem taşıdığı kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.