Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.01.2019 09:26
  • Son Güncelleme: 14.01.2019 09:42

Aldatılan eşe kötü haber!

Boşanma davasında eşini aldattığı için kusurlu bulunan erkeği, mahkeme 40 bin lira tazminata mahkum etti. ise tazminatı çok buldu. Kararda, "Tarafların sosyal ve ekonomik durumlarına göre davacı kadın yararına hükmedilen maddî tazminat miktarı çok olup, mahkemece daha uygun bir tazminata hükmedilmesi gerekir" denildi.

Aldatılan eşe kötü haber!

4. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında, davacı kadın, kocasının kendisini başka bir kadınla aldattığını belirterek, "Boşanma kararı verilmesini, 75 bin TL maddi tazminata, 75 bin TL de mânevi tazminata hükmedilmesini talep ve dava ediyorum" dedi.

Mahkemede savunma yapan davalı koca ise, karısının kötü niyetli ve zenginleşme peşinde olduğunu, evlilikte olduğu gibi dava açıldıktan sonra da sadece kendi konforunu düşündüğünü, karısının akşamları çok lüks mekânlara giderek vakit geçirdiğini öne sürdü.

Mahkeme, erkeğin eşini aldattığının yargı kararı ile kesinleştiğine, kadının ise şâhit beyanlarına göre alkollü olarak eve geç gelmesi ve kocasını küçümsemesi sebebiyle kusurlu olduğuna hükmetti. Kusurun ağırlığının davalı erkekte olduğunu belirten mahkeme, davacı kadın yararına 40 bin TL maddi tazminat ile 20 bin TL mânevi tazminata karar verdi. Bu kararı davalı temyiz etti. 2. Hukuk Dâiresi, 40 bin liralık maddi tazminatı çok bulup kararı bozdu.

Kararda, "Tarafların sosyal ve ekonomik durumlarına göre davacı kadın yararına hükmedilen maddî tazminat miktarı çok olup, mahkemece daha uygun bir tazminata hükmedilmesi gerekir" denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.