Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.11.2018 12:58
  • Son Güncelleme: 29.11.2018 14:57

Son dakika: Saros açıklarında büyük fırtına! Çok sayıda tekne suya gömüldü, uçaklar yaşadı...

Saros açıklarında yaşanan fırtına nedeniyle limanda bulunan birçok büyük ve küçük çaplı tekne suya gömülürken fırtına 'da etkisini gösterdi. İstanbul'da da teknelerini kurtarmak isteyen balıkçılar da adeta seferber oldu. Öte yandan İstanbul’u etkisi altına alan şiddetli fırtına nedeniyle uçaklar inişe geçtiği esnada yaşadı. Rüzgarın etkisiyle beşik gibi sallanan uçaklar kameralar tarafından görüntülendi.

'u etkisi altına alan şiddetli fırtına nedeniyle uçaklar inişe geçtiği esnada yaşadı. Rüzgarın etkisiyle beşik gibi sallanan uçaklar kameralar tarafından görüntülendi.

Etkili olan rüzgar nedeniyle 'na iniş yapan uçaklar da zor anlar yaşadı. İniş için alçalan uçaklar rüzgarın etkisiyle adeta beşik gibi sallandı. Yaşanan bu anlar ise kameralar tarafından saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde uçaklar fırtına nedeniyle beşik gibi sallanıyor.

İSTANBUL BOĞAZI'NA ÇAMUR AKTI
Sağanak yağış nedeniyle İstanbul Boğazı'na çamur aktı. Boğazın bir kısmının rengini değiştiren çamur havadan görüntülendi. Sarıyer'den yağmurla birlikte boğaza akan çamur, Tarabya kıyılarını tamamen kapladı. Kahverengiye dönen boğazın bir bölümü havadan görüntülendi.

BALIKÇILAR TEKNELERİNİ ZOR KURTARDI
İstanbul'da etkili olan şiddetli fırtına balıkçıları alarma geçirdi. Arnavutköy Karaburun'da olumsuz hava koşullarından teknelerini kurtarmak isteyen balıkçılar seferber oldu.

İstanbul'un kıyılarına açılan güzergâhında bulunan Karaburun'da olumsuz hava şartları hayatı etkilemeye devam ediyor. Arnavutköy Karaburun sahilinde bulunan balıkçılar şiddetli rüzgardan teknelerini kurtarmak için adeta seferber oldu. Limanda bulunan dalgakıranın iç kısmında bulunan balıkçı barınağında bekletilen kayık ve tekneler rüzgarın etkisinden korunmak için çekilmeye başlandı. Limana getirilen traktör yardımıyla römorka yüklenen kayıklar denizden çıkartılarak hangara kaldırıldı. Bazı balıkçı tekneleri ise birbirine bağlanarak olumsuz hava koşullarından korunmaya çalışıldı."HAVA ŞARTLARI ÇOK FENA"
Barınaktan teknesini hangara çeken bir balıkçı, "Maalesef tekneyi zor kurtardık, hava şartları çok fena herkese teknelerini denizden çekmesini öneriyorum. Hava esmeye başlayınca teknenin başından ayrılamıyoruz tekneler batmasın diye. Limanın da kötü şartlarından dolayı bunu her seferinde yaşıyoruz" dedi.

Öte yandan Saros açıklarında yaşanan fırtına nedeniyle limanda bulunan birçok büyük ve küçük çaplı tekne suya gömüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.