Bugünkü
Takvim

Ne evi aramış ne de kiliseyi

Ne evi aramış ne de kiliseyi
ABD'li rahip Andrew Brunson, terör örgütleri ve adına casusluk yapmakla suçlandı. Tutuklandı. Ardından İzmir'de ev hapsine alındı. Bu gelişmenin ardından adli makamlar davanın soruşturma sürecini mercek altına aldı. İddianameyi hazırlayan Savcı Berkant Karakaya'nın görev yeri geçtiğimiz hafta değiştirildi.

15 AY GECİKTİRDİ
Savcının soruşturma dosyasını 15 ay elinde tuttuktan sonra davayı açtığı belirlendi. Karakaya'nın ne kilisede ne de Brunson'ın evinde arama yapmadığı öğrenildi. Karakaya'nın hazırladığı iddianamede gizli tanık "Dua"nın anlatımları ve bu tanığın ifadeleriyle elde edilen deliller önemli yer tuttu.


ERSAN ATAR

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.