Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.09.2018 00:16
  • Son Güncelleme: 08.09.2018 03:09

... Erdoğan'dan 5 dilde mesajı

, resmi Twitter hesabından 'daki tarihi zirve ve 'de yaşanan olaylara ilişkin Türkçe, Rusça, Arapça, Farsça ve İngilizce mesaj yayımladı. Erdoğan, "Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 5 dilde Suriye mesajı

Başkan , resmi Twitter hesabından, Türkçe, Arapça, İngilizce, Rusça ve Farsça olmak üzere 5 dilde yaptığı açıklamada Esed konusunda Türkiye'nin tavrını oldukça net ifadelerle tekrar ortaya koydu.

Erdoğan, Esed zulmüyle ilgili "Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, biz böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'ın tweetleri şu şekilde:

Türkiye olarak, baştan beri 'de akan kanın durması için mücadele ettik. Hiçbir ayrım gözetmeden Suriyeli kardeşlerimize sahip çıktık. Dün olduğu gibi bugün de tek bir Suriyeli kardeşimizin dahi burnunun kanamasını istemiyoruz.

Bugün aziz kardeşim Sayın Ruhani'nin ev sahipliği ve değerli dostum Sayın Putin'in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye-Rusya- üçlü Zirvesine atfettiğimiz önem Suriyeli kardeşlerimizin geleceğine yönelik hassasiyetimizden kaynaklanıyor.

SURİYELİLERİN CAN GÜVENLİĞİNİ HİÇE SAYAN YÖNTEMLER TERÖRİSTLERİN EKMEĞİNE YAĞ SÜRER
Bugün gerçekleştirilen Tahran Zirvesinde Türkiye, Suriyeli sivillerin can güvenliğini hiçe sayan yöntemlerin, teröristlerin ekmeğine yağ sürmekten başka hiçbir fayda sağlamayacağını açıkça ifade etmiştir.

BÖYLE BİR OYUNUN ORTAĞI DA SEYİRCİSİ DE OLAMAYIZ
Rejimin çıkarları uğruna on binlerce masum insanın öldürülmesine göz yumulması durumunda, biz böyle bir oyunun ortağı da seyircisi de olamayız.

İDLİB SORUNU, ASTANA RUHUNA SADIK KALINARAK ÇÖZÜLMELİDİR
meselesi, yeni acılara, yeni gerginliklere, yeni sıkıntılara mahal vermeden ruhuna sadık kalınarak çözülmelidir. Astana'da mutabakata vardığımız ilkelerin muhafazası, Suriye krizine sürdürülebilir siyasi çözüm bulunması bakımından da mühimdir.

OLDU-BİTTİLERE GİDİLMEMELİDİR
Terörle mücadele kisvesi altında sahada oldu-bittilere gidilmemesi, Suriye'nin toprak bütünlüğü ile komşu ülkelerin milli güvenliğini zayıflatmayı amaçlayan ayrılıkçı gündemlere karşı durulması gerekmektedir.

KALICI BİR ÇÖZÜM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ
3,5 milyonu aşkın Suriyeliye ev sahipliği yapan bir ülke olarak, mültecilerin gönüllü ve güvenli biçimde geri dönüşlerinin sağlanması ve Suriye ihtilafına tüm paydaşların ortak bir zeminde buluştuğu kalıcı bir çözüm bulunması için çalışmaya devam edeceğiz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.