Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 13.08.2018 01:09

Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama: Ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı biz kazanacağız

Son dakika haberi...Cumhurbaşkanlığı' İletişim Başkanlığı'ndan 'nin ekonomik saldırısı ile ilgili açıklamada " bir ekonomik savaş vermektedir. Ekonomik savaşı millet ve devletle birlikte kazanacağız" denildi.

Cumhurbaşkanlığı: Ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı biz kazanacağız

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Twitter'dan 'nin ekonomik saldırıına karşı Başkan Erdoğan'ın sözlerini çarpıtmaya yönelik algı operasyonları hakkında açıklama yaptı.

Altun, açıklamasında şunları kaydetti:

ALGI OPERASYONU YÜRÜTÜLÜYOR
" bu akşam 'da yaptığı "Bilesiniz ki bu milleti ayakta tutmak sadece bizim görevimiz değil, sanayicinin tüccarın da görevidir. Aksi takdirde B planını C planını uygulamak zorunda kalırım" şeklindeki açıklamaları üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor.

EKONOMİK SAVAŞIN BİR PARÇASI
Bu algı operasyonu ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamanın hiçbir yerinde mevduat hesaplarına el konulması gibi bir durum söz konusu değildir.

KARARLI TUTUMU YANSITIYOR
Cumhurbaşkanımızın sözleri ekonomisini güçlendirmeye yönelik devletimizin kararlı tutumunu yansıtmakta, ülkemizden döviz kaçışını engellemeye dönük bir uyarı mahiyeti taşımaktadır.

PİYASAYI TEDİRGİN ETME ÇABASI KABUL EDİLEMEZ
Cumhurbaşkanımız henüz B ve C senaryolarının detaylarına ilişkin bir bilgilendirme yapmamışken sanal senaryolar üreterek halkımızı ve piyasa aktörlerini tedirgin etme çabası kabul edilemez.

BİRLİKTE KAZANACAĞIZ
Türkiye, bir ekonomik savaş vermektedir. Buna mukabil ekonomimiz güçlüdür, bu savaşı millet-devlet birlikteliğiyle biz kazanacağız!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.