Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.08.2018 15:41
  • Son Güncelleme: 02.08.2018 17:49

Son dakika: Yeni sistemin ilk YAŞ'ı

Erdoğan başkanlığında nde yapılan YAŞ toplantısı sona erdi. Toplantı 2,5 saat sürdü.

Yeni sistemin ilk YAŞ'ı

'nde gerçekleşen 'nin ilk (YAŞ) toplantısı sona erdi.

Türkiye 'ın başkanlığındaki toplantıda albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları ele alındı.

ALBAYRAK TOPLANTIYA İLK KEZ KATILDI

Cumhurbaşkanı Yardımcısı 'ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı ile Milli Eğitim Bakanı , Yüksek Askeri Şura'nın yeni üyeleri olarak toplantıya ilk kez katıldı.

daha önce Genelkurmay Başkanı olarak katıldığı Şura'da bu kez Milli Savunma Bakanı göreviyle yer aldı. Orgeneral Yaşar Güler Genelkurmay Başkanı, Orgeneral Ümit Dündar da Kara Kuvvetleri Komutanı sıfatıyla ilk kez YAŞ'ta görev yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.