Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.08.2018 18:16
  • Son Güncelleme: 02.08.2018 18:22

Deniz Kuvvetleri Komutanı oramiralliğe terfi ettirildi! Adnan Özbal kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Deniz Kuvvetleri Komutanı 'ın  oramiralliğe terfi ettirldiğini duyurdu. Peki Adnan Özbal kimdir? Adnan Özbal kaç yılında doğdu? Adnan Özbal hangi görevleri yaptı? İşte Oramiral Adnan Özbal hakkında merak edilenler...

Adnan Özbal kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Deniz Kuvvetleri Komutanı 'ın oramiralliğe terfi ettirldiğini duyurdu. Peki Adnan Özbal kimdir?

ADNAN ÖZBAL KİMDİR?
Oramirelliğe atanan Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Adnan Özbal 1958'de 'da doğdu. 1980'de Okulu'ndan teğmen rütbesiyle mezun olan Özbal, sırasıyla TCG İstanbul ve TCG Mareşal Fevzi Çakmak muhriplerinde branş subaylığı, TCG Şahin hücumbotunda ikinci komutanlık, TCSG 22, TCG Şahin ve TCG Rüzgar hücumbotlarında komutanlık, 2003-2005 yıllarında 2 sene süreyle 2. Hücumbot Filotillası Komodorluğu görevlerini yürüttü.

1989'da Deniz Harp Akademisi öğrenimini tamamlayan Özbal, karargah görevleri kapsamında hücumbot filosu karargahı, Genelkurmay İstihbarat Başkanlığı ve İtalya Napoli'deki NATO karargahında proje subaylığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Plan Prensipler Başkanlığında Şube Müdürlüğü, Kuzey Deniz Saha Komutanlığında Lojistik ve Harekat Başkanlıkları görevlerinde bulundu. 2008'de tuğamiralliğe terfi eden Özbal, sırasıyla Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Kurmay Başkanlığı, Hücumbot Filosu Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel, Plan ve Yönetim Daire Başkanlığı görevlerini yerine getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.