Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.07.2018 12:14
  • Son Güncelleme: 24.07.2018 12:51

'nin için eylem planı

'nün kumpasına adı karışan milletvekili CHP'yi tehdit etti. Dışarıyla irtibatını kesme kararı alan Berberoğlu'nun bu kararı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir eylem için talimat verdi.

Berberberoğlu tehdit etti Bay Kemal harekete geçti

'nün kumpasına ortak olan milletvekili 'nun cezaevinde aldığı son karar CHP'yi karıştırdı. Daha önce de adı "itirafçı olacak" iddialarıyla gündeme gelen Berberoğlu, geçtiğimiz gün cezaevinden yeni bir haber göndererek, CHP başta olmak üzere dışarıyla irtibatını kestiğini açıkladı. Berberoğlu'nun bu kararı sonrası CHP'de yeniden "eylem paniği" başladı.

DIŞARIYLA HABERLEŞMEYİ KESTİ
CHP'nin provokatif çabalarının yetersiz olduğunu gören Enis Berberoğlu tehdit gibi bir karar aldı. CHP'nin tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu, ailesi ve avukatlarıyla görüşmeme kararı aldı. Gerekçe, Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nin, "davanın dokunulmazlık nedeniyle durması istemini" reddetmesi. Berberoğlu, kararı, avukatları ve Yiğit Acar aracılığıyla duyurdu.

BAY KEMAL HAREKETE GEÇTİ
Berberoğlu'nun kararının ardından CHP'de hareketli saatler yaşandı. Berberoğlu'nun tehdidi sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir eylem için talimat verdi.

Parti yönetimi, Adalet Yürüyüşü gibi yine sokakları hareketlendirecek provokakatif bir eylem hazırlığı içerisine girdi.

3 EYLEM SEÇENEĞİ
İlk bilgilere göre; masada 3 seçenek var: İmza kampanyası, oturma eylemi ve açlık grevi. İmza kampanyasının basit kalacağını düşünen partililer, açlık grevine de uzak durdu. Seçenekler arasında en ideali olarak oturma eylemi görüldü. Enis Berberoğlu tutuklanınca Ankara'dan İstanbul'a yürüyen CHP'liler, kararın bu yönde alınması durumunda bu yılda oturma eylemi yapacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha önce de Berberoğlu'nun tehdidi üzerine 'Adalet Yürüyüşü'nü gerçekleştirmişti. İşte o yürüyüşten bazı kareler;

kalan karakter 1000

vefa vefa

hala provakasyon peşinde. halkın yararına hiç bir işinde olmadı, dine ve millete karşı olan eylemlerin tam ortasında ve halk ta onun karşısında.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.07.2018 19:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.