Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.07.2018 15:30
  • Son Güncelleme: 13.07.2018 16:10

'e iki şok birden

İyi Parti Kurucuları arasında bulunan ve Genel Başkan Başdanışmanı emekli Tuğgeneral partiden istifa ettiğini açıkladı. Ali Aydın'ın ardından Genel Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz da partiden istifa etti.

Meral Akşener'e iki şok birden

İstifa kararını düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan İP Kurucular Kurulu Üyesi , "Seçim sonrası 26 Haziran 2018'de genel idare toplantısı akabinde Sayın 'in basın açıklamasında, 'Ellerinde şehit kanı bulunan HDP'yi 'Kürt siyasi hareketinin temsilcisi' olarak nitelendirmesi hem yüce Türk milletini hem de yüce Türk devletine gönülden bağlı Kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır.

"BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU"

Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur.

"İSTİFA EDİYORUM"

İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan Başdanışmanlığı görevlerimin tamamından istifa ediyorum. Siyasetten azade bir şekilde Türk devleti ve milletine hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.

BİR İSTİFA DAHA GELDİ

Yörük Ali Paşa olarak bilinen emekli Tuğgeneral Aydın'ın istifasının ardından İYİ Parti'den bir kötü haber daha geldi. Bugün istifa eden ikinci isim genel başkan yardımcısı Ayfer Yılmaz oldu. Yılmaz, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini bildiren dilekçeyi İYİ Parti genel merkezine sundu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.