Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.06.2018 18:21
  • Son Güncelleme: 25.06.2018 18:50

'li Tanal'dan seçmenine "köprü kemirmeli, buzdolabı yalamalı" tweet

Sandıkta hezimete uğrayan 'li vekillerden seçmene geleneği devam ediyor. Tanal, sandık sonuçlarından yine hüsran çıkmasının ardından 'ye oy verenler vatandaşlar için, "köprü kemiren, buzdolabı yalayan" ifadelerini kullandı.

CHP'li Tanal'dan skandal hakaretler

24 Haziran lerinin sonuçlanmasının ardından sandıkta milletin tokadını yiyen 'li vekiller yine suçu millete attı.
Her fırsatta milleti aşağılayıp yukarıdan bakan, ler yağdırıp hor gören zihniyetin seçim süreci boyunca taktığı sempati maskesi çabuk düştü.

Sonuçların netleşmesinin ardından bu sabah "sonuçlar doğru, tercih yanlış" paylaşımı yapan İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'dan sonra şimdi de İstanbul Milletvekili 'dan tepki çeken seçim yorumları geldi. Tanal, AKP'ye oy verenler için, "köprü kemiren, buzdolabı yalayan" ifadelerini kullandı.Seçmeni aşağılama adeta parti tüzüğünde yer alan bu zihniyetin bir parçası olan Tanal, bir başka paylaşımında da aslında neden her seçimde kaybettiklerini gözler önüne serdi.

Tanal, gerçekleri konuşmak yerine manipülasyon ile algı yaratarak seçmenden oy almaya çalıştıklarını; turizmde rekor kıran 'ya "turizmin bitmesinden yakınan Antalya"; Suriyelileri bir ensar gibi misafir eden Şanlıurfalılara ise "Suriyelilerden illallah eden Şanlıurfalılar" 'ye oy verdi, bu "millete müstahaktır" diyerek kanıtlamış oldu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.