Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.06.2018 11:18
  • Son Güncelleme: 11.06.2018 11:18

Türkiye'nin tank avcısı görücüye çıktı

Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen 4x4 silah taşıyıcı aracının prototipi, Paris'teki Eurosatory Fuarı'nda ilk kez görücüye çıktı.

FNSS tarafından Silah Taşıyıcı Araç (STA) Projesi için geliştirilen Pars 4x4 Tanksavar Aracı, Paris'teki Eurosatory Uluslararası Savunma ve Güvenlik Fuarı'nda görücüye çıktı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının ihtiyacını karşılamak üzere geliştirilen Pars 4x4'ün lansmanı için sektörün dünyadaki en önemli fuarı olarak gösterilen Eurosatory seçildi.

Fuarda, Pars 4x4 STA'nın kalifikasyon testleri için üretilen 2 prototipinden biri sergileniyor. Eurosatory ziyaretçileri, FNSS standında, kalifikasyon testlerine hazır bir aracı yakından inceleme fırsatı buluyor. Proje kapsamında üretilen 2 prototip, üretici doğrulama testlerinin ardından gelecek aylarda kalifikasyon testlerine tabi tutulacak.

kalan karakter 1000

Alp Alp

Üreten uluslar hem kendilerine güvenirler hemde hedefleri olur emekleri boşa gitmez. ayrıca bütün bunları üretmenin ülke biliminede katkısı olduğunu unutmamak gerekir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.06.2018 11:58

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.