Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.05.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 25.05.2018 14:36

'nün "altın çocuğu" 'in irtibatları deşifre edildi

'nün "altın çocukları"ndan eski Müdürü 'in telefonunda kurulu uygulaması üzerinden örgütün emniyet yapılanmasında bazı üst düzey kişilerle irtibat kurduğu belirlendi. Güven'in üzerinden iletişim kurduğu kişiler arasında eski Emniyet Müdürü ve eski Ankara İstihbarattan sorumlu Müdür Yardımcısı , eski ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı , eski Ankara Terörle Mücadele Şubesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Başkanlığında eski Teknik, Takip, Müdürü , eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı de bulunuyor.

FETÖ'nün altın çocuğu Zeki Güven'in ByLock irtibatları deşifre edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün () "altın çocukları"ndan eski Müdürü 'in telefonunda kurulu uygulaması üzerinden örgütün emniyet yapılanmasında bazı üst düzey kişilerle irtibat kurduğu belirlendi.

SORUŞTURMADA YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, FETÖ'nün "altın çocuklar" adını verdiği Emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan ve Eskişehir'de bir alışveriş merkezinin otoparkına düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp daha sonra tutuklanan eski Ankara İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven'in soruşturmasına ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

CEP TELEFONU İNCELEMEYE ALINDI
Güven'in gözaltına alınmasının ardından üzerinde ele geçirilen cep telefonu incelemeye alındı.

Yapılan incelemede Güven'in, telefonunda yüklü olduğu tespit edilen örgütün şifreli mesajlaşma programı 'ta şifre olarak kendisinin, eşinin ve çocuğunun doğum yıllarının son iki hanesini kullandığı belirlendi.

Güven'in ByLock programında diğer örgüt üyelerince "Bilge", "Z.G." ve "Zeki Abi" gibi isimlerle kaydedildiği tespit edildi.

Yapılan çalışmalar sonucunda Güven'in bazı örgüt üyeleri tarafından "Bilge" ismiyle de kaydedilmesinden dolayı Güven'in bu ismi örgüt içerisinde kod adı olarak kullanmış olabileceği değerlendirildi.

BYLOCK'TAN GÖRÜŞTÜĞÜ KİŞİLERİN LİSTESİ ORTAYA ÇIKTI
İncelemede ayrıca Güven'in ByLock üzerinden irtibat kurduğu kişilerin listesi de çıkartıldı.

Buna göre Güven, ByLock programından örgüt içerisinde önemli konuma sahip isimlerden eski Emniyet Müdürü ve eski Ankara İstihbarat Şubesinden sorumlu Müdür Yardımcısı , eski ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı , eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Erol Demirhan, eski Ankara Terörle Mücadele Şubeden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı ve Başkanlığında eski Teknik, Takip, Müdürü , eski Ankara İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Murat Akkul, eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı , eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, eski İstihbarat Daire Başkanlığında dinleme ve teknik konulardan sorumlu müdür Selat Öztürk, eski İzmir İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Taner Aydın ve eski Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünde C Büro Amiri Ertan Aslan ile iletişim kurdu.

15 TEMMUZ GECESİ İSTİHBARAT DAİRE BAŞKANLIĞINI TESLİM ALMAK İSTEMİŞTİ
Bu isimlerden Kırcılı ile Aktepe, gecesi İstihbarat Daire Başkanlığını örgüt adına teslim almak isterken yakalanmıştı.

FETÖ'nün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda olduğu bildirilen Güven, Ankara 2, 4 ve 14. Ağır Ceza Mahkemelerince "Terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan" aranmasının yanı sıra kaset kumpasları sanıkları arasında da yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.