Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.05.2018 21:06
  • Son Güncelleme: 24.05.2018 21:06

'dan bir skandal daha!

Yaptığı provokatör çizimlerle tanınan sözde mizah, özde İslam düşmanı dergisi , yine bir Müslüman'ı hedef aldı.

Charlie Hebdo'dan bir skandal karikatür daha!

Skandal leriyle meşhur Fransız , yine Müslümanlara saldırdı. 19 yaşındaki 'yu hedef gösteren dergiye dünyanın her yerinden tepki yağdı.

Özellikle Hz. Muhammed'i (s.a.v.) tasvir ettiği skandal karikatürlerle Müslümanlara adeta kin kusan küstah Charlie Hebdo, yine Müslümanlara yönelik saldırısıyla gündeme geldi.

Fransız Sorbonne Üniversitesi, Ulusal Öğrenci Birliği Başkanı Meryem Boujito'yu hedef alan sözde dergi, her zamanki gibi skandal bir karikatüre imza attı.

'da başörütüsü konusundaki konuşmalarıyla bilinen Meryem Boujito'yu resmeden dergi, çizdiği skandal karikatürde Boujito'nun ağzından salya akıttı.

SÖZDE MİZAH DERGİSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSALLARINA SALDIRIYOR!
Charlie Hebdo bir kaç yıl önce, Hz. Muhammed'le ilgili karikatürler yayınlamış ve söz konusu karikatürler dünya çapında büyük tepkiye neden olmuştı. Karikatüre gösterilen tepki nedeniyle Fransa, 20 kadar ülkedeki diplomatik temsilciliklerini ve diğer resmi kuruluşlarını geçici süreliğine kapatmıştı.

HRİSTİYANLARA DA HAKARET
Sözkonusu dergi birçok Hristiyan kesimden tepki alan Hz. İsa ve karikatürünü de yayınlamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.