Bugünkü
Takvim

Toplu hücum

Alman medyası Erdoğan’ı ziyaret eden İlkay ve Mesut için karalama kampanyası başlattı. İki futbolcunun kadrosundan çıkarılmasını isteyen Almanlar, “Onların yerine ulusal marşı okuyan Alman gençleri görmek isteriz” dedi

Toplu hücum
Cumhurbaşkanı 'ın İngiltere seyahatinde Erdoğan'ı ziyaret ederek onunla fotoğraf çektiren Alman milli futbolcular ve , 'da adeta istenmeyen insan ilan edildi. Bild'in başını aldığı Alman medyası iki futbolcu için akıl almaz karalama kampanyaları başlatırken, özellikle 'lı isimlere söz verilerek Mesut ve İlkay vatan hainiymiş gibi gösterildi. Kökenlerini taşıdığı ülkenin ile fotoğraf çektiren oyuncuların Almanya'yı hak etmediği belirtilirken, Bild'in spor sitesi PKK destekçisi olduğunu saklamayan Deniz Naki'ye söz verdi. Erdoğan'ın barış ve demokrasiden yana olmadığını belirten Naki, "İki futbolcunun Alman formasını hak etmediğini dile getirdi. Bild gazetesi ise toplumun farklı noktalarından kişilere mikrofon uzatarak İlkay ve Mesut'u adeta topa tuttu.


İki kez olimpiyat madalyası kazanan uzun atlamacı Heike Drechsler (53): Yaptıklarının farkında olmadıklarını düşünüyorum. Ama onlar çocuklar için birer idol. Bunun için daha dikkat etmeleri gerekir. Ya da gerçekten Erdoğan'ı destekliyorlar ki, bu ihtimale inanmak istemiyorum.


Eski milli oyuncu Uli Borowka:
Pazartesiye kadar milli takım forması giydiğim için gurur duyuyordum. Şu an bu adamlarla aynı formayı giydiğim için utanıyorum. Federasyonun bana verdiği tüm ödül ve madalyaları iade edeceğim.


Schalke taraftarı Sophia Thomalla (28):
Mesut'un Schalke'de oynadığı dönemde maç kaçırmazdım. Şimdi tek bir şey söyleyebilirim. Türk Milli Takımı iki oyuncu kazandı.


Oyuncu Desiree Nosbusch (53): Tabii ki sanatçılar ve sporcular da politik görüşlerini belirtmeli. Ancak bu kadar otokrat bir ismin yanında olmak kabul edilemez. 'nı kaldırmak yerine milli marş okuyabilen ALman gençlerini takımda görmek isterim.

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

bakin almanlar kendilerini dünyanin ender insanlari saniyorlar diyorlarki madem alman kimligi var ne olursa olsunlar asimilasiyon olsunlar köklerini unutsunlar cünki almanlar in solcusu koministi de en fasistinde daha fasistir irkcidir

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.05.2018 13:24
UzakSes UzakSes

Almanya, Türkiyeye yaptigi Barbarliklarindan dolayi Türkleri kaybetmistir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.05.2018 11:50
arif arif

diktatör ve çıkarcı merkeldir.terör sevici ülke almanya inşallah birgün o beslediğiniz TÜRKİYE düşmanları bumeranğ gibi dönüp sizi vuracak hemde çok yakında inşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2018 09:56
ihsan ihsan

bu reziller kim yahu size ne Erdoğan futbolcu zaten elbette bir araya gelirler size bok yemek düşer

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2018 09:05
Osman Osman

Yahu bunlar siyonist medyanin oyununa gelen zavalli kolelestirilmis almanlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.05.2018 07:43

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.