Bugünkü
Takvim

Keskin vahşet

'in katlettiği Filistinli sayısı 130’a çıktı. ların öldürmek amacıyla özellikle belden yukarı ateş ettiği anlaşıldı

Keskin vahşet
ABD'nin Kudüs tahriki, tansiyonu yükseltti. Filistinliler protestolara hız verdi. ise bunu fırsat bildi. Misket bombalarıyla Gazze'yi vurdu, keskin nişancılarla katliama girişti.

Kısa sürede ölü sayısı 130'a, yaralı ise 12 bin 733'e yükseldi. Yaralılardan 563'ünün baş ve boynundan, 237'sinin göğsünden, 811'inin kolundan, 276'sının karnından vurulduğu tespit edildi.

Onlar direnişin evlatlarıydı... Onlar yıllardır İsrail zulmüne maruz kalanlardı... Ve İsrail bir kez daha zulümde sınır tanımadı. 30 Mart'tan bu yana ölüm yağdırdı. 130 Filistinli şehit olurken, 12 binden fazla Filistinli yaralandı. Bu yaralılardan bininin çocuk olduğu açıklandı. Küçük bir şeritte imkansızlıklarla boğuşan bölgedeki yetersiz sağlık ekipmanları durumu daha da zorlaştırdı. İsrail'in geçişine müsaade ettiği TIR'lar, 'ye yetersiz kaldı. , Filistinli yaralıları Türkiye'ye getirmek için kolları sıvadı.REFAH YİNE KAPALI...
Ankara, durumu çok ağır olan 30 Filistinli öncelikli olmak üzere, yaralıların Türkiye'ye getirilmesi için hemen 5-6 adet C-135 tipi askeri uçak hazırladı. Genelkurmay Başkanlığı ve diplomasi yürütürken, uçakların Ben Gorion Havalimanı'na giderek Gazze'deki yaralıları Türkiye'ye getirmesi planlandı. Ancak İsrail'den, yaralıların dahi tedavi edilmesine izin çıkmadı. Bunun üzerine Mısır'a uçak gönderilmesi planlandı. Ancak İsrail'in baskısıyla Mısır da Filistinli yaralıların Türkiye'ye getirilmesine izin vermedi. Türkiye'nin yanı sıra uluslararası insani kuruluşların da İsrail'i ikna etmek için devreye girdiği ancak başarısız oldukları belirtiliyor. İsrail'in, açık durumda bulunan ve Mısır'a bağlanan 'ndan bile yaralıların geçişine izin vermediği, onları göz göre göre ölüme terk ettiği ifade ediliyor. İsrail'in "Türkiye Filistin'e yardım ediyor" izlenimini önlemek için yaralı tahliyesine izin vermediğine dikkat çekiliyor.


PARASINI ÖDEYİP GEÇSEYDİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündeme ilişkin soruları cevapladı. İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'in ülkesine dönerken havalimanda VIP servisi yerine Dış Hatlar Gidiş Terminali'ni kullanmasına ilişkin "İsrail Büyükelçisi parasını ödeyip VIP'den geçebilirdi. Burada bilinçli bir geçiş var. Mağduriyet yaratma çabasında, ucuz politikalar peşinde" dedi. Çavuşoğlu, Siyonist olmayan tüm Musevilerin İsrail'in Gazze'ye yönelik tutumunu eleştirdiklerini belirtti.


Michal Maayan

MAAYAN'K BUNLAR

İsrail'in Gazze'de silahsız Filistinliler'e yaylım ateşi açarak 133 kişiyi öldürmesinin ardından İsrail Hükümet Sözcüsü Michal Maayan'dan çok tartışılacak bir açıklama geldi. İrlanda kanalına konuşan İsrail Hükümet Sözcüsü Michal Maayan, gazetecinin Gazze'deki Filistinliler'in neden vurulduğu sorusuna karşılık "Bu kadar çok insanı hapse atamayız" dedi. İrlanda basınına konuşan Maayan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Burada İsrail güvenlik güçlerine saldıran yüzlerce insandan bahsediyoruz. İsrail askerleri Filistinliler'i öldürmek için hedef almıyor. Sadece caydırmak ve geri püskürtmek için hedef alıyoruz." Bir diğer skandal da İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair'den geldi. Hadsiz Yair, sosyal medya hesabından Türkiye'ye karşı küfür içerikli skandal bir paylaşım yaptı. Türkler Yair'e haddini bildirdi.Ahmet TOPAL

kalan karakter 1000

VATAN VATAN

BU TERÖR KABİLESİ İSRAİLİ ALLAHIN İZNİ İLE O TOPRAKLARA GÖMECEĞİZ BİR DAHA HİÇ BİR MÜSLÜMANIN KILINA ZARAR VEREMEYECEK.İSRAİL TERÖRİSTLERİ YOK OLACAK.ÇÜNKÜ BUNLRIN BU TOPRAKLARDA YAŞAMAYA HAKLARI YOK ORALAR MÜSLÜMANLARIN GASP EDİLMİŞ TOPRAKLARI BUNU BÜTÜN DÜNYA BİLİYOR.SONUNDA YOK OLACAKLAR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 18.05.2018 09:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.