Bugünkü
Takvim

sıktı

Aşiret düğünlerinde, altın ve dolardaki fiyat artışları nedeniyle tasarrufa gidildi. İki gün iki gece süren düğünler, bir güne indirildi

Altın kemer sıktı
Hakkari'de havaların ısınmasıyla birlikte düğün sezonu da açıldı. İşadamı Halife Özkan'ın kardeşi Ramazan Özkan ile Leyla Özkan çifti için görkemli bir düğün töreni düzenlendi. Düğün törenine İran ve Irak'tan kanaat önderleri, işadamları, kamu kurum amirleri ve yüzlerce davetli katıldı. Özkan, altın ve dolardaki yükselme nedeniyle Marufi aşireti olarak bu yıl yapacakları düğünleri bir güne indirme kararı aldıklarını söyledi. Özkan, "Davetlilere fazla masraf çıkarmamak için bu yıl yapılacak olan düğünlerimizi bir güne indirme kararı aldık. Tek temennimiz altın ve dolar fiyatlarının bir an önce düşmesidir. Gerek yurt dışından gerekse de il ve ilçelerden düğünümüze gelen tüm davetlilere teşekkür ediyorum" diye konuştu. Davetliler ise fiyatlarının yükselmesinden dolayı çeyrek altın takmak zorunda kaldıklarını söyledi. "Altının yükselmesi hepimizi etkiledi. Umarım bir düşüş sergiler. Yoksa bu yıl düğünlerimiz bize çok masraflı olacak" şeklinde konuştu.


Ramazan Özkan ve Leyla Özkan'ın düğününde , yerini çeyrek altına bıraktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.