• Güncel
  • 14.01.2018 12:53
  • Son Güncelleme: 14.01.2018 - 12:53

Feto'nun malikanesini böyle şifrelemişler

Kars'ta /'nin "mahrem imam yapılanması"nda yer aldığı gerekçesiyle dava açılan sanık E.Ü, "3 kez Gülen'in kaldığı Pensilvanya'daki malikaneye gittim. Cemaat içerisindeki kod ismi 'yukarı' olarak tabir edilirdi." dedi.

Fetonun malikanesini böyle şifrelemişler

Kars'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (/) "mahrem imam yapılanması"nda yer aldığı gerekçesiyle hakkında dava açılan eski emniyet amiri, 'de bulunduğu döneme ilişkin itiraflarda bulundu.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY'nin Kars Emniyet Müdürlüğündeki mahrem imam yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma sonucu, İl Emniyet Müdürlüğünde görevliyken meslekten ihraç edilip hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan ByLock kullanıcısı eski emniyet amiri E.Ü, örgüte ilişkin önemli bilgiler verdi.

Kars 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, örgütün faaliyetleri, amaçları, gelirleri, örgüt yapılanması hakkında bilgiler yer aldı.

Eski emniyet amiri E.Ü. ifadesinde, Amerika'da Boston Türk Başkonsolosluğunda çalıştığı dönemde örgüt elebaşı 'in Pensilvanya'da yaşadığı malikaneye gittiğini ifade etti.

"BİLGİLER AKTARDIM"
Başkonsolosların örgüte ve Fetullah Gülen'e karşı tutumlarını cemaat mensuplarına aktardığını itiraf eden E.Ü, "Ben her başkonsolos değişiminde konsolosun Fetullah Gülen ve cemaatine karşı tutumu ve cemaatin faaliyetlerine yaklaşımı hususunda Nuh G'ye bilgiler aktardım." dedi.

E.Ü, örgüt elebaşı Gülen'in kaldığı malikanenin sıkı korunduğunu aktararak, "ABD Boston şehrinde bulunduğum dönemde Nuh G. isimli sohbet öğretmeninin teklifi ve aracılığıyla 3 kez Fetullah Gülen'in kaldığı Pensilvanya eyaletindeki malikaneye gittim. Bu yerin cemaat içerisindeki kod ismi 'yukarı' olarak tabir edilirdi. Pensilvanya'daki bu yerleşke bir çiftlik içerisinde ana girişe yakın eski bina, ortada yeni bina, yeni binanın çevresinde ve aşağısında misafirhane olarak kullanılan apartlar vardı. Sohbet öğretmeni Nuh G'nin referansıyla Pensilvanya'ya ilk gidişimde önce New Jersey'e giderek devrem olan ve orada doktora yapan Özcan Ö. ile buluştum. Daha sonra bahse konu malikaneye gittik." ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

m.ali m.ali

ben milletime hayret ediyorum yahu halen fetö diyenler var...kimse sormazmı bu malikhanenin masrafları korumalrı giderleri nerelerden karşılanıyor diye....ben ne diyeyim size...uyanın artık 15 temmuz ruhunu daha yükseklere çıkaralım ki bu ve bunun gibi vatan hainleri alacakları dersleri alsınlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.01.2018 14:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT