• Güncel
  • 14.01.2018 02:13
  • Son Güncelleme: 14.01.2018 - 02:13

CHP İstanbul İl Başkanlığına Canan Kaftancıoğlu seçildi

CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinin kazananı belli oldu.

CHP İstanbul İl Başkanlığına Canan Kaftancıoğlu seçildi

CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi Bostancı Gösteri Merkezi'nde toplandı. Kongrede 654 il delegesi oy kullanarak İstanbul İl Başkanı'nı seçti.

Kaftancıoğlu 325, Cemal Canpolat 318 oy aldı.

İSTANBUL KRİTİK ÖNEMDE
Kongre öncesi Cemal Canpolat ve Canan Kaftancıoğlu adaylıklarını açıkladı. En fazla delegeye sahip üç büyük ilden Ankara ve İzmir'de seçimler tamamlanırken, 178 delegenin belirleneceği İstanbul il kongresi 38 ilçeden seçilen delegelerle yapıldı.

CHP'DE KAFTANCIOĞLU COŞKUSU
654 delegenin oy kullandığı başkanlık seçiminde, Cemal Canpolat'la yarışan Canan Kaftancıoğlu, seçimin galibi oldu.Cemal Canpolat, "CHP'yi BDP ile aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, yol doğru yol, ona bak sen" diyen, eleştiri getiren bir kitleyi "gerzeklikle" itham eden Canan Kaftancıoğlu böylece CHP'nin il başkanı oldu.CANAN KAFTANCIOĞLU KİMDİR?
1972 Ordu doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Sivas Suşehri Devlet Hastahanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı. 1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyle ihtisasını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı" isimli derleme kitabı bulunmaktadır. İletişim yayınlarından Müge Tuzcuoğlu derlemesi "Roboski İstenmeyen Çocuklar" ve Um:Ag yayınlarından Eren Aysan derlemesi "Bir Eflatun Ölüm" isimli kitaplara yazı katkısı sunmuştur. Bilimsel ve sosyal alanlarda yayınlanmış yüzü aşkın makalesi vardır. Birleşik Haziran Hareketi geçici yürütmesinde görev almıştır. Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri düzenleme komitesindedir.

2011-2012 yılları arasında CHP İstanbul Basın, Kültür ve İletişimden sorumlu il başkan yardımcılığı, 2012-2014 yılları arasında İl başkan vekilliği, basından sorumlu il başkan yardımcılığı görevini sürdürmüştür. Motorsiklet kullanmak ve seyahat etmekten hoşlanır. Halen kurucu ortağı olduğu özel bir sağlık kuruluşunda genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Dr. Ali Naki Kaftancıoğlu ile evli olup Çağım Işık isminde bir kızı, Rocky isminde sahiplenilmiş dört ayaklı bir oğlu bulunmaktadır.

kalan karakter 1000

KARTAL KARTAL

BENCE İKİ AYAKLILARININ KANLARIYLAN BESLENENLER 4 AYAKLILARIN HİİİİİİİİÇ KIYMETİNİ BİLMEZLER.......................

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 14.01.2018 12:25
ziya taşken ziya taşken

canan katrancıoğlu bilindiği üzre sözde ermeni soykırımkonusunda altına imza atan kişidir yani türkler soykırım işlemişdir diye imza atan kişidir yazıklar olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır1
cevapla 14.01.2018 11:20
TEKIN SABUNCU TEKIN SABUNCU

BU ADAM AMERIKANIN PROJESI. BUNU SAGIR SULTAN BILE DUYDU. LUTFEN BU VATAN HAININE SAYIN KILICDAR OGLU DEMEYIN.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 14.01.2018 09:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT