• Güncel
  • 08.12.2017
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 23:21

izni!

Yıllık izninde ailesiyle ilgilenmek yerine memleketine gidenleri yakından ilgilendiren bir haber geldi. bunu nedeni kabul etti...

Boşanma izni!

Yargıtay, yıllık lerin nerede geçirilmesine ışık tutacak emsal bir karar verdi. Bursalı bir çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle mahkemeye gitti. Kadın, dilekçesinde kocasının yıllık izinlerinde eşi ve çocuklarıyla vakit geçirmediğini, iznini memleketinde geçirdiğini belirtti. Çifti boşayan mahkeme kadına nafaka verilmesine karar verirken, erkeğin boşanma ve tazminat talebi reddedildi. Yıllık izini memleketinde geçirdiği iddia edilen koca ise kararı temyiz etti. Bunun üzerine Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, dava dosyasını yeniden inceledi. Daire, erkeğin izinlerinde memleketinde vakit geçirerek eşi ve çocuklarıyla yeterince ilgilenmemesinin boşanma sebebi olduğuna hükmetti. Öte yandan Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nin başka bir kararında da eşini ailesi ile görüştürmeyen kocayı ağır kusurlu saydığı belirtildi. Oturmuş içtihatlarına göre boşanmaya sebep olan bazı hususlar şöyleydi: "Eşin fiziki özellikleri ile alay etmek, eşini başkalarıyla kıyaslamak, çocuklarına hakaret etmek, eşini ailesi ile görüştürmemek, ailesine ve çocuklarına ilgi göstermemek."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT