• Güncel
  • 08.12.2017
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 00:05

Ben bir melek taşıdım

Annesinin tabutunu taşıyan Muhammed, hafızalara kazındı. 12 yaşındaki çocuk, “Anneler ölmesin” açıklamasını yaptı...

Ben bir melek taşıdım

Kadına şiddet ve kadın cinayetleri, bir an olsun durmadı. Verilen ibretlik cezalar bile, bu vahşete engel olamadı. Son olay, 4 Aralık günü 'nın Suluova İlçesi'nde yaşandı. Pazarcılık yapan Ferhat Zengin, kendisine boşanma davası açan eşi Ayşe Zengin'in yanına gitti. Çocukları Metehan ve Muhammed Salih'i başka bir odaya gönderdi. Ardından tartıştığı eşini bıçaklayarak katletti. 41 yaşındaki talihsiz kadının tabutunu, 12 yaşındaki oğlu Muhammed Salih de taşıdı. O kare, Türkiye'nin hafızasına kazındı.

"TEYZE, ANNE YARISI"
Anneleri mezara, babaları cezaevine giden iki çocuğa, teyzeleri Hatice ve enişteleri Ramazan Çoban sahip çıktı. Annesini çok özleyeceğini söyleyen Muhammet, "Ben annemi değil, melek taşıdım. Annemin tabutu o kadar hafifti ki sanki içi boştu. O bizim meleğimizdi. Onu çok özleyeceğiz. Artık kardeşime ben bakacağım. Ne olur artık anneler ölmesin. Babalar, anneleri öldürmesin. Biz bu acıyı yaşadık, başka çocuklar yaşamasın" açıklamasını yaptı. Teyze Hatice Çoban, çocukları kimseye vermek istemediklerini belirterek, "Teyze zaten anne yarısı..." ifadesini kullandı.


Anneleri babaları tarafından katledilen Muhammed ve Metehan'a teyzeleri Hatice Çoban sahip çıktı. Teyze Çoban, "Teyze, anne yarısıdır" dedi.
Murat ALHAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT