• Güncel
  • 07.12.2017 01:13
  • Son Güncelleme: 08.12.2017 - 01:13

, - ittifakını dünyaya duyurdu

Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'dan kaçan Talal Silo’nun Anadolu Ajansı’na itiraflarını İngiliz Haber Ajansı da tüm abonelerine servis etti. 'nin terör örgütü ile kirli işbirliğini tüm dünya gördü.

Reuters, ABD-DEAŞ ittifakını dünyaya duyurdu

Terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'den kaçan sözcüsü Talal Silo, Suriye'de PYD/PKK işgalindeki bölgeden geçen ay ortalarında kaçarak geldiği Türkiye'de, Anadolu Ajansı'nın sorularını yanıtlamıştı.

PYD/PKK'nın paravan olarak kullandığı Suriye Demokratik Güçleri'nde (SDG) terör örgütünün ele başlarıyla oldukça yakın ilişkiler geliştiren Silo, Amerikalı yetkililerin silah yardımlarıyla ilgili bilinmeyen birçok ayrıntıyı gözler önüne sermişti.

Silo, SDG'nin nasıl kurulduğunu, PYD/PKK'nın Suriye'nin kuzeyinden Akdeniz'e çıkış koridoru konusunda 'li yetkililerin neler söylediklerini, Rakka'dan 'lıları tahliye anlaşmasının nasıl yapıldığını ve Türkiye'nin Karaçok operasyonunun sonuçları gibi bir dizi konuyu açıklığa kavuşturmuştu.REUTERS DÜNYAYA DUYURDU
ABD'nin terör örgütü DEAŞ ve YPG'ye desteğini açıkça itiraf eden Silo'nun açıklamalarını İngiliz Haber Ajansı da haberleştirerek abonelerine servis etti. Reuters, ABD'nin Ortadoğu'da terör örgütleri üzerinden nasıl bir oyun oynadığını tüm dünyaya duyurdu.

İNGİLİZLERDEN ABD'YE İKİNCİ ŞOK!
ABD denetiminde YPG ve DEAŞ'ın anlaşarak Rakka'dan çıkış görüntülerini de yine İngiliz yayın kuruluşu BBC dünyaya servis etmişti.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

haklısın bizdeki çarpık medya maalesef duyuramadı halbuki baştan beri biliyordukki deaşı kuran petreus türkmedyası utanın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.12.2017 09:55
seher seher

Bu olayi Rusya duyurdugunda tüm medya koro seklinde yalanlamisti.ingilizler söyleyincemi haber degeri oldu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.12.2017 07:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT