• Güncel
  • 07.12.2017
  • Son Güncelleme: 07.12.2017 - 23:58

Devlet baba!

Naim Süleymanoğlu’nun Japonya’daki kızı bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı , şu an 27 yaşında olan Naomi Sekai’ye devletin sahip çıkacağını söyledi...

Devlet baba!
Efsane halterci Naim Süleymanoğlu'nun bulunması için vasiyet ettiği kızı Naomi'nin izine Japonya'da ulaşıldı. Adının Naomi Sekai olduğu öğrenilen 27 yaşındaki genç kıza hükümet sahip çıkacak. 'Cep Herkülü'nün yıllardır görmediği ve izini kaybettiği kızı Süleymanoğlu'nun ailesinin talebi üzerine Türkiye'nin Tokyo Büyükelçiliği'nin girişimi ile bulundu.


Japonya'da annesiyle birlikte yaşayan Naomi Sekai Süleymanoğlu tıpkı babası gibi bir sporcu.

'BİZE EMANETLER'
Naomi, önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek. Daha önce hiç görmediği akrabalarıyla buluşacak. Süleymanoğlu'nun yıllar sonra bulunan kızı ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şunları söyledi: "Naim Süleymanoğlu'nun Türk sporuna katkıları ortada. Bu noktada ailenin bizden bir talebi olursa biz gerekeni yaparız. Aile kendi arasında ilişkilerini oturttuktan sonra onların görüşlerine göre bizden talep edilenleri yerine getiririz. Naim Süleymanoğlu büyük bir sporcuydu. Devletimiz her zaman yanındaydı. Rakibinin gelme talebini de biz değerlendirmiştik. O büyük bir şampiyon. Bu millete hizmet etmiş bir şampiyon. Devletimiz her zaman ailesinin yanında olacaktır." Türkiye Süleymanoğlu'nun kızları Nilay, Esin ve Sezin'i cenazede babalarını son yolculuğuna uğurlarken tanımıştı. Kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, efsane haltercinin Japonya'da bir kızı daha olduğunu ve mirasından onu mahrum bırakmak istemediklerini belirterek, "Son dönemlerinde sürekli Japonya'daki kızından söz ediyordu. Biz tanışmak istiyoruz. Ayrıca geride bir mal varlığı bıraktı, kimsenin kimseye hakkı geçmesin. Onun da babasının mirasında hakkı var" demişti.

Eda IŞIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT