Bugünkü
Takvim

iye

Dün saat 9’u 5 geçe tüm ayağa kalktı. Büyük Önder ’ü 79’uncu ölüm yıldönümünde andı. Gözlerde yaş, kalplerde dua vardı

Atatürkiye
Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal 'ün ebediyete intikalinin 79. yılı için tüm yurtta törenler düzenlendi. Edirne'den Kars'a kadar hayat 09:05'e kilitlendi. Saat 09.05'te sirenler çaldı, hayat adeta durdu. Türkiye Atası'nı andı. İşte o törenler...


İzmir'de yüzbinlerce kişi sabahı meydanları doldurdu.

ŞEHİTLERİN HUZURUNDA...
15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçenler saat 9'u 5 geçe araçlarını durdurdu. Otomobillerinden inip tüm Türkiye'de yapılan saygı duruşuna katıldı.

Türkiye genelinde yüzbinlerce kişi Anıtkabir'e akarak Mustafa Kemal'i andı.


İstanbullular , Atatürk'ün hayatını kaybettiği Dolmabahçe Sarayı'na akın etti.


Saat 9'u 5 geçe onlarca metre yükseklikte inşaatlarda çalışan işçiler de saygı duruşuna geçerek Atatürk'ü yad etti.


Hüseyin KAÇAR-Ercan TOPAÇ- Mehmet DEMİRHAN-Ali ALTUNDAŞ-Özgür ÖZDEMİRGüray GÜRDAL- Mehmet YILDIRIM-Rıdvan UYSAL-Şaban YILMAZ -Züleyha BAŞKIRAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.