Bugünkü
Takvim

Cansu tırmanışı

ABONE OL
Cansu tırmanışı
Karabük Üniversitesi öğrencisi Cansu Nur Özkalp (22), aynı zamanda Dağcılık Federasyonu Karabük Temcilcisiydi. Genç sporcu, Antalya'da kaya tırmanışı yaparken dengesini kaybetti. Düşerek can verdi. Genç kızın ölümü, ailesini ve sporcu arkadaşlarını kahretti. Doğa Sporları Kulübü ise Cansu için anma yürüyüşü düzenledi. Özkalp'ın ailesi de yürüyüşe katılmak için Ankara'dan Karabük'e gitti. Yürüyüş için üniversite önünde toplanan 50 kişi, Karaağaç'a kadar araçla gittikten sonra, zirveye kadar yürüdü. Karabük Üniversitesi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Oğuz Semih Yaşar, "Cansu'nun büyük hayali Karabük'e bir tırmanış duvarı yaptırmaktı. Bu tırmanış duvarını tamamlayıp onun ismini vermeyi düşünüyoruz" dedi.

Ali Faik ATAY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.