Bugünkü
Takvim

Bravo Ali!

Ülkesindeki savaştan kaçan Suriyeli Ali, kahramanlığa soyundu. ’da intihara kalkışan genç kızın hayatını kurtardı...

ABONE OL
Bravo Ali!
Suriye'deki iç savaştan kaçarak 'ya yerleşen Suriyeli, ölmek isteyen genç kızı, hayata bağladı. Olay dün Yüreğir'de yaşandı. 19 yaşındaki Selen Ö., bir süredir bunalımdaydı. Dün, Yavuzlar Asma Köprüsü'ne gitti. Ağlayan genç kıza vatandaşlar yardımcı olmak istedi. Birden ayağa kalkan Selen, kendisini Seyhan Nehri'ne bıraktı. Ülkesinden savaştan kaçarak için 4 yıl önce Halep'ten Adana'ya yerleşen Suriyeli Ali Alu (22) durumu fark edince nehre atladı. Boğulmak üzere olan genç kız, kurtardı. Sağlık ekipleri, Selen'i hastaneye kaldırdı. Hayati tehlikesi olmadığı öğrenilen genç kızın zorla evlendirilmek istendiği için intihara kalkıştığı ileri sürüldü. Ali Alu ise "Kız köprünün ucunda demirlerin üzerinde oturuyordu yardım etmek istedik yardımı istemeyip suya atladı ben de arkasından atlayıp onu kurtardım" diye konuştu.


Suriyeli Ali Alu, Seyhan Nehri'nin serin sularına atladı. Ölümle burun buruna gelen genç kızı kıyıya çıkardı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.