Bugünkü
Takvim

'Pes'merge

Irak Ordusu, Kerkük için düğmeye bastı. Günlerdir Kerkük’ü savunmak için hazırlık yapan Peşmerge ise hemen pes etti, Erbil’e kaçtı. Bağdat hükümeti Kerkük’ü tek kurşun atmadan ele geçirdi...

ABONE OL
'Pes'merge
Irak Hükümeti, sözde bağımsızlık referandumuna giden Irak'tan ayrılmaya karar veren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne Kerkük'ten çıkmak için verdiği mühlet dün doldu. Irak Ordusu bunun üzerine düğmeye bastı ve Kerkük'ü ele geçirmek için harekete geçti. Ancak şehrin güneyine mevzilenen Peşmerge güçleri, Bağdat ordusuyla hiç karşılaşmadan geri çekildi. 'ye bağlı birliklerin geri çekilmesi üzerine şehirde büyük panik yaşandı. Kerkük'te yaşayan binlerce insan kalabalıklar halinde akın akın Kerkük'ten çıkmaya başladı. Süleymaniye ve Erbil'e saatler içinde on binlerce insan gitti.PKK'LILAR DA KAÇTI
Irak ordu birlikleri ise Kerkük merkezine doğru ilerledi. Hiçbir mukavemet gelmeyince Kerkük'teki valilik binası, havalimanı, büyük petrol sahaları, petrol ve gaz şirketleri, sanayi bölgesi, K1 ve Keyvan askeri üsleri el değiştirdi. Son olarak Irak askerleri Türkmen ilçesi Tuzhurmatu'da da tamamen kontrol sağladı. Kerkük girişindeki bayrakların indirilmesi fotoğraflandı. Irak Başbakanı Haydar el İbadi Kerkük'e yeni vali atadı. PKK'nın da devreye girdiği Kerkük'te terör örgütü uzantılarının da bölgeyi terk ettiği görüldü.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

hazır kürtler kaçmışken yerlerinden edilen Türkmenler geri dönsün

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 09:14
f f

Sizin Gerillalariniza ne oldu :D

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.10.2017 07:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.