Bugünkü
Takvim

Mersin'deki bombalı saldırı akıllara 'ı getirdi

Mersin'de polis servis aracına düzenlenen bombalı saldırı akıllara 'ın açıklamalarını getirdi. Bass, "Türkiye, son 9 buçuk aydır kayda değer bir DEAŞ saldırısı yaşamadı. Bu, DEAŞ'in Türkiye'de saldırı düzenlemekten vazgeçmesinden kaynaklanmıyor" diyerek Türkiye'yi üstü kapalı tehdit etmişti

  • Güncel
  • 17.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2017 18:27
ABONE OL
Mersin'deki bombalı saldırı akıllara John Bass'ı getirdi
ABD Büyükelçisi , giderayak Türkiye'yi terörle tehdit etmişti.

Görev süresi dolan ve bu hafta sonu Türkiye'den ayrılacağını açıklayan ABD Büyükelçisi Bass, Büyükelçilik İkametgahında Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleriyle veda toplantısı yapmıştı. Diplomasi muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Bass ilginç açıklamalarda bulundu. Bass'ın açıklamaları sırasında Türkiye'deki DEAŞ saldırıları ile söyledikleri dikkat çekti. Bass, "Türkiye, son 9 buçuk aydır kayda değer bir DEAŞ saldırısı yaşamadı. Bu, DEAŞ'in Türkiye'de saldırı düzenlemekten vazgeçmesinden kaynaklanmıyor. 2 yıl önceki dün yıl dönümü olan Ankara'daki trajik saldırıyı (Gar saldırısı) hatırlıyoruz. DEAŞ'in son dönemde bu ölçüde bir saldırı gerçekleştirememesi, hükümetlerimizin bu konuda yakın yoğun işbirliğinden kaynaklanıyor" demişti

Bass'ın bu açıklaması Türkiye'ye yönelik tehdit olarak yorumlanmıştı.

Bass'ın bu açıklaması gündemdeki yerini korurken Mersin'den gelen bombalı saldırı haberi akıllarda soru işareti bıraktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.