Hem itiraf, hem de tehdit!

Görev süresi dolan ABD Büyükelçisi giderayak DEAŞ-ABD bağını gözler önüne serecek itirafta bulundu.

Hem itiraf, hem de tehdit!

Bass, '9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu DEAŞ vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu' dedi.

ABD Ankara Büyükelçisi , Türkiye'de 9 aydır DEAŞ saldırısı olmamasının işbirlikleri sonucu olduğunu söyledi. CIA'nın Türkiye uzmanlarından Henri Barkey 15 Ekim 2015'te "Yarın öbür gün İstanbul'da İstiklal Caddesi'nde yapsalar ne olacak" sözlerini hatırlatan terör uzmanları, ABD büyükelçisinin açıklamasını "itiraf" olarak değerlendirdiler.

AÇIKÇA TEHDİT ETTİ
Görev süresi dolan ve bu hafta sonu Türkiye'den ayrılacağını açıklayan ABD Büyükelçisi Bass, Büyükelçilik İkametgahında Diplomasi Muhabirleri Derneği üyeleriyle veda toplantısı yaptı. Diplomasi muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Bass ilginç açıklamalarda bulundu. Bass'ın açıklamaları sırasında Türkiye'deki DEAŞ saldırıları ile söyledikleri dikkat çekti. Bass, "Türkiye, son 9 buçuk aydır kayda değer bir DEAŞ saldırısı yaşamadı. Bu, DEAŞ'in Türkiye'de saldırı düzenlemekten vazgeçmesinden kaynaklanmıyor. 2 yıl önceki dün yıl dönümü olan Ankara'daki trajik saldırıyı (Gar saldırısı) hatırlıyoruz. DEAŞ'in son dönemde bu ölçüde bir saldırı gerçekleştirememesi, hükümetlerimizin bu konuda yakın yoğun işbirliğinden kaynaklanıyor" dedi.

ABD-DEAŞ BAĞLANTISI GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ
Ankara'da diplomasi muhabirleriyle veda toplantısı yapan Bass'ın açıklamaları "DEAŞ'ın ABD tarafından yönetildiği" iddialarını tekrar gündeme getirdi. Bass, açıklamalarıyla ABD-DEAŞ ortaklığını gözler önüne serdi.

CIA UZMANI BARKEY SÖYLEMİŞTİ
ABD Büyükelçisi Bass'ın açıklamaları terör uzmanları ve diplomatlar tarafından "DEAŞ itirafı" olarak değerlendirildi. Bass'ın Türkiye'de son 9,5 ayda DEAŞ saldırısı olmadığı uyarısı yapmasının "DEAŞ'i engelledik" anlamına geldiğini, "Bu, Türkiye'nin özellikle Suriye'deki çatışmalar dolayısıyla halen güvenlik sınamalarıyla karşı karşıya olmadığı anlamına gelmiyor" sözlerinin de Türkiye'ye terör sopası göstermek olduğunu vurgulayan uzmanlar CIA uzmanı Henry Barkey'in Türkiye'de DEAŞ bombalarının patlaması öncesindeki sözlerini anımsattılar.

YPG'YE BİNLERCE TIR SİLAH VERİP KÜRT KORİDORUNU OLUŞTURDU
Amerika, 'Suriye'de terör örgütü DEAŞ'a karşı savaşıyorlar' bahanesiyle diğer terör örgütlerine destek sağlanıyor. Rakka kuşatmasında YPG ile birlikte hareket eden Pentagon, şimdiye kadar 900 TIR'a yüklenmiş zırhlı araç ve askeri mühimmatı teröristlere verdi.

YALAN MAKİNESİ
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Bass, PKK'yı ağır silahlarla donatıp Suriye sınırımıza yığmalarına rağmen, sıkılmadan ve utanmadan "Bağımsız Kürdistan'ı ve Kürt koridorunu desteklemiyoruz" dedi.

ADİL ÖKSÜZ'LE İLGİLİ BİLGİ VERMEDi
ABD'li Büyükelçi,15 Temmuz darbe girişiminden sonra Akıncı Üssü yakınında gözaltına alınan ve sonradan serbest bırakılan Adil Öksüz'ün ortadan kaybolmadan önce ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na ait bir telefondan aranmasıyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bilgi talebine yanıt vermediklerini bildirdi.

  • 12 Ekim 2017, Perşembe 15:27

kalan karakter 1000

vatansever vatansever

Abd nin dünya üzerindeki devletlerde oynadıkları oyunlara bakılırsa anlaşılan şu ki dünyada barış istemiyorlar,barış yanlısı olsalar teröristleri desteklemezler,ama bilmiyorlar ki taşıma suyuyla değirmen dönmez. Bunlar artık ayakta kalmak için son kozlarını oynuyorlar, ne yaparsanız yapın Türkiye'nin süper güç olmasını engelliyemiyeceksiniz. Türkiye dünyanın lideri olacak ve dünyaya da barış gelecek az kaldı. Rabbim bu yolda türkiyemizin yar ve yardımcısı olsun, durmak yok çalıştıkça büyümeye devam..Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır ,bunu bütün dünya görecek...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.12.2017 21:10
halil halil

john bass simdi afganistani pakistana karsi kiskirtacak oralari karistiracak bass amerikan derin devletinin adami kötü ruhlu insan

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.10.2017 17:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.