Bugünkü
Takvim

'tan itirafı

Büyükelçisi veda ederken muhabirlere açıklamalarda bulundu. Konuşmasının satır arasında ise Türkiye'ye ve itirafı da vardı. Bass, terör örgütü DEAŞ'ın iplerinin ABD'nin elinde olduğunu itiraf etti.

  • Güncel
  • 11.10.2017 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.10.2017 16:35
ABONE OL
John Bass'tan DEAŞ itirafı

Büyükelçisi bugün Ankara'da diplomasi muhabirleriyle veda toplantısı yaptı giderayak yalanlarıyla ortalığı ortalığı karıştırıp kendini temize çıkarmaya çalıştı.

FETÖ'nün firari eski savcısı Zekeriya Öz ile irtibatının tespit edilmesinin ardından tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz'un ardından bir Türk görevlinin daha gözaltına alınmamak için konsoloslukta saklandığı iddiasını yalanladı

Bass'ın açıklamalarının arasında gizlenen bir itiraf ise dikkat çekti. Bass, '9.5 aydır Türkiye'de terör saldırısı yaşanmıyor. Bu IŞİD vazgeçtiği için değil, işbirliğimizin sonucu' tehdidini savurdu. Bu Ortadoğu'da Amerikan çıkarları doğrultusunda terör estiren 'ın iplerinin ABD'nin elinde olduğu yorumunu düşündürdü. Bass'ın bu tehtidini ABD'nin Türkiye'ye "Bizimle işbirliği yapın, yoksa DEAŞ üzerinize gelir" tehdidi olarak olarak görüldü. Bu durum gönderilen TIR'lar dolusu silahın sadece terör örgütü PKK'ya değil bölgedeki DEAŞ'a da gitmiş olabileceğini düşündürdü. Zira örgütün ABD yapımı silahları kullandığı biliniyor ve kimse bunları nereden buldukları konusunda bir açıklama getiremiyor.RUSYA İŞBİRLİĞİNİ DEŞİFRE ETMİŞTİ

Rusya Savunma Bakanlığı, DEAŞ militanlarının Deyrizor'un kuzeyinde konuşlandığı bölgelerin havadan çekilmiş fotoğraflarını yayınlamış DEAŞ ve ABD arasındaki işbirliğini tüm dünyaya göstermişti.

Bakanlığın açıklamasında, "8-12 Eylül 2017 döneminde havadan çekilen fotoğraflarla DEAŞ birliklerinin mevzilendiği bölgelerde ABD özel kuvvetlerinin kullandığı çok sayıda Hummer zırhlı araçları tespit edildi" ifadelerine yer verilmişti.

kalan karakter 1000

ERAY ERAY

Amerika'da birkaç haftadır terör yaşanmıyor. Bu da bizim size kıyağımız olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.10.2017 17:45
UYARI UYARI

DAEŞ, PKK=YPG=SDG, PEŞMERGE bunların hepsi Küreselci (Parçalayıcı), Siyonist ABD ve PENTAGON'un emrindeler. Bu yüzden silahların hangisine gittiğinin fazla bir önemi yok. Bu örgütlerin çevirdiği tiyatrolar, Suriye ve Irak'ın işgaliyle, insanların ölümü yada göçü, demografik yapının değişmesi ve insansızlaştırılarak alan boşaltma ile sonuçlanıyor, hem küreselcilerin hem de Siyonistlerin istediği oluyor, önemli olan bu. ABD'nin bu yolla işgal ettiği bölgeler, uluslararası antlaşmalara göre hak sahibi olduğumuz Misak-ı Milli sınırlarımız içinde kalıyor İLGİNÇ olan bu. ABD bizim mülkümüzü teröriste çaldırıyor, kendi ondan alıyor. Böylece uluslararası antlaşmaları baypas ediyor. "Ben buraları Suriye'den Irak'tan almadım, hırsızın elinden aldım, sen de çaldırmasaydın" diyor. Bu durumda hırsızı dövüp malımızı almak bizim hakkımız. Korkuya kapılıp bunu yapamazsak o hırsız İran'a da bizim eve de girecek. Bu kaçınılmaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 17:27
Timbuktu Timbuktu

ABD, kendi katil vatandaslarini toplayip, kafalarina islam maskesini takarak DAES Terör-örgütü olusturdu - aynen dünyanin bütün Terör-gruplarini kurdugu gibi. Dünyadaki bütün Terör-Katilleri Avrupa ve ABD tarafindan kurulur ve yönetilir. DAES gibi Bati-Katilleri!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.10.2017 17:18
vefa vefa

dünya daki bütün terör örgütlerinin kurucu, finansörü , yönetici o malum ülke. istediği ülkede kurmuş olduğu terör örgütü ile kaos yaratarak kendisine zemin hazırlıyor, sonra kurtarıcı gibi girerek işgal ediyor. sonrası mı, ortadoğu da kan ,gözyaşı, en acısı da sarı saçlı mavi gözlü çocuklar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.10.2017 16:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.