Bugünkü
Takvim

Yıkım savaşları!

Meydanı’nda kira sözleşmesi yenilenmeyen büfeler yıkıldı. İşyeri sahipleri ortalığı savaş alanına çevirdi.

Yıkım savaşları!
'da Belediyesi, Bakırköy Meydanı'nda hizmet veren 5 büfenin sözleşmesini yaya geçişini engellediği, gürültü ve koku yaptığı gerekçesiyle yenilemedi. İşyeri sahiplerine Cuma günü 24 saat içerisinde işyerinin boşaltılması yönünde gerekçeli tebligat gönderdi. Sürenin dolması üzerine zabıta, önceki gece harekete geçti. Çalışanlar, yıkım ekiplerine saldırdı. Ortalık bir anda karıştı. Olaya polis müdahale etti. Güvenlik sağlanınca, cadde üzerindeki 5 büfe sabaha karşı kepçeler tarafından yıkıldı. Büfe sahiplerinin iddiasına göre büfelerin boşaltılması için belediye tarafından gönderilen tebligat ellerine yeni ulaştı. Bunun üzerine yıkım için gelen belediye ekiplerini karşılarında gören bazı büfe çalışanları işyerlerini boşaltmayarak, işmakinelerine taş, sopa ve demirlerle saldırdı. Polis ekipleri öfkeli kalabalığa biber gazıyla karşılık verdi. Olayda belediye ve yıkım araçları da zarar gördü.Furkan KARA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.